Yakında WhatsApp Aracılığıyla Ödeme Yapabileceksiniz!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp'ı kullanarak arkadaşlarınıza para gönderme olanağınız olacak. Tüm merak ettikleriniz haberimizde.

WhatsApp, dünya çapında 1.2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Yakında, WhatsApp'ı kullanarak arkadaşlarınıza para gönderebileceksiniz. Facebook'a ait olan şirket, yıl sonuna kadar mesajlaşma uygulamasına WhatsApp için UPI (Unified Payment Interface - Birleşik Ödeme Arabirimi) desteğini sunmayı umuyor.

WhatsApp, bankacılık ve lobi organizasyonu NPCI ile ileri görüşmelerde, UPI tabanlı ödemelerde uygulamada destek bulması için söz sahibi olduğunu açıkladı.

Görüşmelerde ve uygulamada yer alan birkaç hareketli parçadan dolayı, WhatsApp üzerindeki UPI ödemelerinin hafifçe ertelenmesinde bir gecikme olabilir ancak şu ana kadar her şey düzgünce ilerliyor.

WeChat ve Hike Messenger gibi birçok popüler mesajlaşma servisi ödeme servislerini desteklemektedir. Geçen sene demonetizasyondan bu yana, Paytm ve MobiKwik gibi mobil ödeme uygulamaları işlem sayısında ve kullanıcı tabanında astronomik bir artış gördü.

Bununla birlikte hiçbirinde WhatsApp'ın yaptığı kadar aktif kullanıcı yok. WhatsApp gibi her yerde bulunabilen bir oyuncunun desteğini almak, ülkedeki mobil ödemeler pazarının dinamiklerini değiştirebilir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.