Yandex 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı:'nı Unutmadı!

Yandex, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını özel hazırladığı bir Doodle ile kutladı.

Ankara'nın 1920'lerden bu yana olan değişiklik gösteren siületini hem mobil cihazlarda hemde masaüstü bilgisayarlarda çıkacak şekilde anasayfasında kutladı. Yandex, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' nı unutmadığı gibi geçmişten günümüze olan detaylarıda bu özel çalışmada gözler önüne serdi.

Yandex.com.tr, Cumhuriyet Bayramı'nın bizlere neler kazandırdığını ve ne şekilde ilerleme kaydedildiğinin göstergesi olarak özel projeyi yayınlamış durumda.Kullanıcılar, Yandex'te şahit olan Doodle ile tarihin tozlu sayfalarına yolculuk yapıyor. Bu özel uygulama ile Türkiye Cumhuriyet tarihi boyunca olaşan tüm reformları örnekler üzerinde arka planda görmek mümkün.

Yalnızca o gün için geçerli olmamakla beraber Yandex, kullanıcılar için indirme imkanı sağlanan duvar kağıtlarını sunmuş durumda. Sizlerde Cumhuriyet Bayramı ile ilgili tarihe yolculuk yapmak istiyorsanız, Yandex.com.tr sayfasından tek tıklama ile ulaşabilirsiniz...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.