Yaşanan Patlama Olaylarına Rağmen En Kıymetli Marka Galaxy Note 7!

Galaxy Note 7, hala kendi değerini koruyor. Patlamaya rağmen anavatanın da en değerli marka seçildi.

Son zamanlarda patlama olaylarının başrolünde olan Galaxy Note 7'nin isminin zedeleceği söylenmekteydi. Hatta bir başka söylentiye göre Samsung'un, Galaxy Note 7 serisinde 1 milyar dolar zarar ettiği yönündeydi. Fakat yapılan açıklama da Brand Stock, açıklamış olduğu veriler, Galaxy Note 7 olaylarının Samsung'u fazla etkilemediğini ortaya koyuyor.

Samsung Kendi Vatanında Google'dan Daha Değerli!
Brand Stock verilerine göre 912.2 puan ile 2016'nın 3. çeyreğinde Kore'nin en kıymetli markası Samsung seçildi. İkinci sırada 908.5 puan ile E-Mart, 903.4 puanla mesajlaşma uygulaması olan KakaoTalk bulunuyor.

Listenin 9. sırasında ise 891.6 puan ile Google yer alıyor. Kriter olarak az önce de belirttiğimiz gibi 3. çeyrek raporları bulunmakta.Fakat patlamanın olduğu tarih bu değerlendirmenin dışında kalan bir zamanlama dilimine ait. Merak konusu olan bir başka konu ise belirleyici olacak rapor 2016'nın 4. çeyrek raporları olacak. Acaba E-Mart yılın son raporlarında Samsung'u geçebilecek mi?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.