Yeni Yayınlan Android 7.1 Sürümü Hangi Özelliklere Sahip?

22 Ağustos 2016 tarihinde yayılan Android 7.0 Nougat, 7.1 güncellemesi ile yenilendi. Peki Android 7.1 hangi özelliklerle geldi? İşte cevabı...

Android 6. Marshmallow'dan sonra yayınlanan Android 7.0 Nougat, 7.1 güncellemesini aldı. Akıllarda yeni sürümde neler var soruları bulunurken, Google bunlara cevap olarak gözde telefonu Pixel üzerinden yanıt verdi.

Gösterimde kısayollara değinilmiş. Gelen yeni güncelleme ile beraber herhangi bir uygulamanın simgesine basılı tuttuğunuzda, karşınıza seçebileceğiniz alternatifler yer alıyor. Ayrıca Apple'ın "Force Touch"una benzer bir şekilde Mesaj uygulamasının simgesine basılı tuttuğunuzda "Favorilerinize" eklediğiniz kişilerin mesaj sekmeleri açılıyor. Aynı zamanda Twitter’ında uygulama amblemine basılı tuttuğunuzda sevdiğiniz kişilere "DM" direkt mesaj atabiliyoruz.

Günümüz trendi sosyal medyayı unutmayan Android, yeni klavyesine resim koyabilme özelliği sunmuş. Son olarakta Android'in bu yeni 7.1 güncellemesiyle beraber "VR" gözlükleriyle oynayabileceğiniz oyunlarda üst seviyeli performans sergilemesini sağlıyor.