Yenilenen Spotify İle Tanıştınız Mı?

Spotify'ın Android platformu için hazırlamış olduğu yeni tasarımı beta sürümünde görüntülendi. İşte yepyeni Spotify tasarımı karşınızda...

Dünyanın en çok kullanılan popüler çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify, geçtiğimiz aylarda iOS platformuna özel tasarım değişikliği gerçekleştirmişti. Ona yaptım buna yapmasam hatrı kalır düşüncesinde olan Spotify, Android için de yepyeni bir tasarım hazırlığına büründü. Öncesinde böyle bir yenilik ile geleceği hakkında konuşulsa da pek ses seda çıkmamıştı.

Bugün nihayet Spotify'ın deneme sürümündeki yeni tasarımı gözler önüne serildi. Oldukça sade, düz ve anlaşılır bir arayüze sahip olduğu görülen tasarımı böylelikle her kitleye kolaylıkla hitap edecek. Tek değişim göstermeyen nokta ise temel renk olan siyah ve yeşil renklerinden vazgeçmemiş olması.

Navigasyon butonları yeni tasarım ile uygulamanın alt bölümüne konumlandırılarak, kullanıcı arayüzünde erişilebilirlik açısından büyük yenilik yapılıyor. Ayrıca Spotify'a yatay mod özelliği de yeni arayüzle birlikte daha kullanışlı hala geliyor. Şimdilik Beta aşamasında olan bu tasarımın çok yakında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.