Yerliler Patlayan Galaxy Note 7'den Vazgeçmiyor!

Son zamanlarda patlama olaylarıyla konuşulan Galaxy Note 7'nin Türkiye'de ne kadar etki yarattığına bakacak olursak, iade edilen Galaxy Note 7 oranı..

Samsung, Ağustos ayında tanıtımını yaptığı yeni phablet telefonu Galaxy Note 7'nin patlamaları Türklerde az etki yarattı. Fakat kar amacını güden firma zarar etmişti. Patlama sonucunun pilden kaynaklandığını öne sürülen cihazlar, kullanıcıları yaralayarak aynı zaman da maddi hasara da uğramıştı.

Ancak Türkler'in çoğu yaşanan patlamalara rağmen Galaxy Note 7'den vazgeçmediler. Samsung'un değiştirme programına uymayıp aynı telefonu kullanmaya devam ettiler. Değişim programına uyanların ise tamamen patlama sorunundan kurtulduğunu söylememiz mümkün.

Bu program yalnızca Türkiye'de gerçekleşti. Türkiye'de sadece kullanıcıların %10'u Galaxy Note 7'lerini değiştirdi. Yani bu rakamlara göre anlaşılan o ki, patlama riski taşıyan cihazlarda değişikliğe gidilmeyecek.
Galaxy Note 7'nin sorunsuz bir şekilde çalışan telefonu ana vatanı olan Güney Kore'de satışa sunuldu. Avrupa da ise 28 Ekim'de raflarda olması bekleniyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.