YouTube 4K Canlı Yayın Desteği Sunuyor!

YouTube, kullanıcıları için 4K canlı yayın akış desteği sağlamaya başlıyor. İşte detaylar!

Bugün itibariyle Dünyanın en çok kullanılan sosyal platformu YouTube, 360 derece ve standart videonun yanı sıra 4K canlı yayın akışı desteği sunmaya başladı. Popüler video izleme sitesi YouTube, ilk olarak 2010 yılında 4K video desteğini sunmuştu. Şimdiki videoları göz önünde bulunduracak olursak, mevcut pekçok 4K videonun olduğu görülüyor.

Tabii bu videolar yalnızca 4K ekranlarda kaliteli bir görüntü veriyor. Peki 4K videoların içerisinde ne bulunuyor diye merak ediyorsanız, 8 milyondab daha fazla pikselin bulunduğunu söyleyebiliriz. Böylelikle kaliteli bir video deneyimi yaşamanız sağlanacaktır. Aynı zamanda hareket halindeyken bulanıklık en az seviye indirgeniyor.

YouTube saniyede 60 kare 4K çözünürlüğü destekliyor. YouTube Game Awards oyun ödüllerini 4K kalitesinde ve 360 derece olarak canlı yayınla sunacak ve bunun için geri sayım başlattı. Aşağıdaki videoda geri sayımı takip ederek 4K canlı yayın kalitesini görebilirsiniz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.