YouTube Yenileniyor!

YouTube, iOS platformu dahilinde güncellenerek yenilendi. Yeni özelliklerin ve tasarımın ortaya konulduğu YouTube ile ilgili tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Dünyanın en çok kullanılan video platformu YouTube, iOS'da yer alan uygulamaya yeni özellikler eklendi. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta YouTube tasarım değişikliğine gitmişti. Bunun ardından gelen güncelleme ile yeni özellikler takviye edilerek ve oldukça başarılı bir tasarım sergilenerek kullanıcılara üst düzey bir performans sunumu amaçlanıyor.

Bazen bağlantı kopukluğundan veya yanlışlıkla bir tuşa dokunduğumuzda, sayfa kayboluyor ve videonun ne kadarlık bir kısmını izlediğimizi yada neresinde kaldığımızı hatırlayamayabiliyoruz. İşte bu gibi durumların gerçekleşmesinden endişe duymayanıza gerek kalmayacak yeni özellik sizlerle.

Önceden izlediğiniz tüm videoların küçük resimlerine videonun ne kadarlık kısmını izlediğinizi öğrenebileceğiniz bir ilerleme durumu çubuğu eklendi. Bir kısmını izlediğiniz videolar en son kaldığınız yerden oynatılmaya devam ediyor.

Karşınızda YouTube'un Yeni Tasarımında Yer Alan Özellikler

- Kendi sayfanızda sabit kalarak, tek bir ekranda sekmeler arasında geçişi sağlayabileceksiniz.

- Uygulamanızın alt kısmından kolaylıkla sekmelere ulaşabileceksiniz.

- Açmış olduğunuz sekmelerin isimlerini unutmamanız adına, başlıklar alt kısımda yazılı olacak.

- Daha küçük bir gezinme çubuğu sayesinde daha çok video görüntüleyebilirsiniz.

- Ekranın sağ üst köşesindeki avatarınıza dokunarak hesaplar arasında geçiş yapabilir, bildirimleri görüntüleyebilir ve ayarları yönetebilirsiniz

YouTube'un yenilenen halini indirmek için tıklayınız...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.