YouTube'da Videoları HDR Detseği İle İzleyin!

Son zamanlarda bir hayli popüler olmaya başlayan HDR, kamera açısındaki başarı ile YouTube dünyasına girdi.

High Dynamic Range (HDR), teknolojisi sayesinde gerek kameralarda, gerek oyunlarda gerekse televizyonlarda ön plana çıkan kalteli görüntüler izlemeniz mümkün. Şuana kadar 2K, 4K ve son dönemde 8K video detseği sunulan YouTube'da bundan sonra muhteşem videolar izleyebileceksiniz.

Görsel bir şölen yaşamak isteyen kullanıcıların öncelikleHDR uyumlu ve 4K uyumlu bir televizyonunuzun olması gerekmekte. Bu teknoloji sayesinde yalnızca PlayStation Pro ve 4K filmelerini değil, bunlarla beraber YouTube deneyiminizi güçlendiriyor.

İlk olarak belgesel ve profesyonel video çekimleri yapan kanalların ilgi göstereceği teknoloji zamanla başka kanallarında destek vereceğini düşünüyoruz. Anlaşılan o ki bizleri ilerleyen günlerde çok iyi görüntülere sahip videolar bekliyor.

Aşağıda 8K çözünürlük ve HDR destekli videoya ait örneğe göz atabilirsiniz...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.