Kategoriler
Otomobil

2022 model Tofaş Şahin kaç para olacak?

Türkiye’de yıllardan beri pek çok farklı araç modeli ve markası sektörde yer alsa da unutulmayan ve en çok popüler olanlardan bir tanesi Tofaş Şahin serisi. Son dönemlerde gündemde yer alan iddialarda modellerin geliştirilerek elektrik bir şekilde piyasaya sunulacağı belirtildi. Bu konuda en son Tipo modeli için yenileme yapan Fiat, böylece sektörde dikkat çekmişti.

Tofaş Şahin için de benzer bir iddia gündeme gelirken bu konuda şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak söylentiler şimdiden modelin sektörde dikkat çekmesini sağladı. Elektrikli olacak olan otomobilin Etiyopya’da piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Hatırlanacağı üzere otomobilin Etiyopya’da tekrardan üretileceği iddia edilmişti. Bazı kaynaklar yetkililerin bu konuda oldukça ısrarlı olduğunu fakat şase yapısından ötürü bazı tereddütlerin bulunduğunu aktarmışlardı.

2022 Tofaş Şahin için ilk fiyat verildi! Türkiye’de de satılacak!

Son olarak şasenin yekpare bir tasarım şeklinde ele alınacağı ve motorun da elektrikli bir şekilde düzenleneceği iddia edildi. Yetkililer bu otomobilin, diğer pazarlarda da boy göstermesi gerektiğini düşünüyorlar. Öncelik ise Şahin modelinin daha önce satışa çıktığı pazarlar olacak. Bu modelin daha önce satışa çıktığı pazarlar arasında iki ülke ön plana çıkıyor. Mısır ve Türkiye. Elbette bu otomobilin geliştirilip, satışa sunulması hayli vakit alacaktır. Keza daha resmi bir açıklama yok. Dolayısıyla projenin ne aşamada olduğunu bilmiyoruz.

Fiyat olarak da otomobilin 20 bin Euro civarında bir maliyeti olacağı iddia ediliyor. Yani kabaca otomobilin çıplak fiyatının 310 bin TL olacağını söyleyebiliriz. Bir de bunun üzerine lojistik ve vergi masraflarını eklemek gerekiyor. Bu konu ile ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Son olarak bunların şimdilik bir iddiadan ibaret olduğunu da hatırlatalım. Belki de böyle bir proje hiç bir zaman gerçekleşmeyecek. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir