Kategoriler
Teknoloji Haberleri

2022’de Apple Watch 8 serisi büyüyecek ve köşeli tasarıma geçecek

Akıllı saat sektörünün 1 numaralı markası Apple, 2022 yılında piyasaya sunacağı Apple Watch 8 serisi ile şimdiden konuşulmaya başlandı. Raporlarda Apple Watch 8 olarak üç farklı serinin piyasada olacağı belirtildi. Yeni modeller daha köşeli hatlara sahip olacak. Önceki serilere göre daha büyük bir kasanın kullanılacağı akıllı saatler, böylece yepyeni bir dönem başlatmış olacak. Yeni modellerle ilgili ilk bilgiler ise analist Ross Young’tan geldi.

“3 farklı boyut ile gelecek!”

“2022’de daha büyük boyutlara sahip Apple Watch 8 modeli görmek ister miydiniz? Gelecek yıl 3 farklı boyut ile karşılaşırsanız şaşırmayın.” diyerek konu ile ilgili detayları aktaran ünlü analist Ross Young, üstelik yeni modellerin tasarımlarını da sızdırdı.

Apple Watch 8
Apple Watch 8’in sızdırılan tasarımı

İddialara göre bugüne kadar 2 farklı versiyon olarak piyasaya sunulan akıllı saatlerde 3. versiyon da geliştirilecek. Böylece 2022 yılı itibariyle akıllı saatler 3 farklı versiyon olarak piyasaya sunulmaya başlanacak. Akıllı saatlerin yeni versiyonunu ise Apple Watch 8 Sport  olarak adlandırılacak.

Apple Watch 8 ile vücut sıcaklığının ve kan şekeri ölçümünün ise yeni özellikler olarak tanıtılması bekleniyor. Apple Watch 7 modelinde kan şekeri ölçümünün kullanılması planlanansa da tedarik için yaşanan sorunlar, bu planlamaların ertelenmesine neden olmuştu.

Yeni renkler kullanılacak

Apple Watch 8 ile birlikte renk konusunda da yenilikler gelecek. Bu bakımdan renkler henüz netlik kazanmamış olsa da daha renkli ve kişisel seçim yapılmasına imkan tanıyacak modeller, Apple Watch 8 ile piyasaya sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir