Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Avalanche (AVAX) Coin Piyasaya İnat Yükseliyor!

Kripto para piyasası Ekim ayında ve Kasım ayının başlarında yükseliş trendini yaşadıktan sonra, ABD Kongresi tarafından açıklanan dijital para birimlerini vergilendireceği haberinin ardından, kripto para birimleri bu ayın büyük bir bölümünü düşüşle geçirdi. Kripto piyasasında yaşanan bu olay daha fazla düşüş hisse üzerinde ağırlık oluşturmasına rağmen, birkaç kripto para birimi, piyasadaki bu düşüşe inat yükseliş trendini sürdürüyor.

Bu kripto para birimlerinden biri de bu ay boyunca yükselen Fantom (FTM) ve Avalanche (AVAX) Coin. Şu anda hala yükseliş işaretleri gösteriyor, bu kriptoyu satın alan insanlar için harika bir şey, dışarıda olanlar ise satın almayı düşünmek isteyebilir.

Avalanche (AVAX) Coin Günlük Grafik Analizi

Avalanche, bu ay artan bir yükseliş ivmesi görürken, kripto para birimleri yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı daha düşük bir geri çekilme yaşadı. AVAX birkaç ay önce 10 dolar civarında seyrediyordu, ancak geçen Pazar 147 dolara ulaştı, bu da 1005 kat değer kazanması anlamına geliyor. Bu süre zarfında Avalanche, tüm hareketli ortalamaları geride bıraktı ve bu da güçlü bir yükseliş momentumu gösteriyor.

Fiyat son iki günde geri çekildi, ancak alıcılar bugün fiyatı daha da yukarı ittiği için geri çekilme sona ermiş gibi görünüyor. 20 SMA’nın (gri) yetişmesini beklemediler, bu da güçlü satın alma baskısını gösteriyor. Şimdi, AVAX/USD 150 dolara doğru gidiyor.

Şimdi alıcılar en üstteki 20 SMA ile karşı karşıya

H4 grafiğinde, AVAX/USD geri çekilme dönemlerinde hareketli ortalamalarda destek buldu ve bu hafta 50 SMA’nın (sarı) tekrar desteğe dönüşmesinin ardından formasyon tekrarlanıyor gibi görünüyor. Bu hareketli ortalama, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi nihai destek göstergesi olmuştur.

Geçen haftaki artıştan sonra Avalanche, son iki günde geri çekildi ve bu zaman diliminde 50 SMA ile buluştuğu yerde 113 dolara düştü. Stokastik gösterge aşırı satıldı, bu nedenle geri çekilme tamamlandı ve bugün oradan bir sıçrama gördük. Şimdi, AVAX direnç olarak 20 SMA ile karşı karşıya, ancak alıcılar bunun üzerine çıktıktan sonra yükseliş eğilimi tekrar başlayacak. Danışmanlık ve muhasebe firması Deloitte ile ortaklık, bu ayı bazı önemli kazanımlarla kapatan Avalanche’a yönelik hissiyatı iyileştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir