Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Xiaomi 12 serisinin yeni telefonları yakında geliyor!

Xiaomi 12 Pro ve Vanilla birkaç hafta önce Endonezyalı bir telekom şirketinin veri tabanında görüldü, şimdi Pro da FCC’den geçti ve çeşitli kıyaslama sonuçlarında yer aldı. Telefon için FCC raporu (2201122G), aşağıdaki 5G alt 6 bantları için destek olduğunu ortaya koyuyor.  Bu 5G bağlantısı, Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti içindeki Qualcomm modem tarafından etkinleştirilir.

Global Xiaomi 12 Pro’dan bir Geekbench sonucu, 12 GB RAM ve Android 12 (üstte MIUI 13 ile) gösteriyor. 8. Nesil bir telefon için puan düşük, bu nedenle global ROM’un çalışması gerekebilir.RAM’a gelince, temel Pro’nun 8 GB’si var, ancak veritabanında yalnızca bir sonuç olduğu için net bir şey söylemek mümkün değil.

Geekbench tarafından test edilen Vanilla Xiaomi 12, 8 GB RAM’e sahipti (bu birim daha da düşük puan aldı, bu da ROM’un prime time için hazır olmadığını gösteriyor). Telefon ayrıca Android 12’de Chrome 96 kullanılarak HTML5Test veritabanında da yer aldı.

İlginç bir şekilde, bu sonuç iki ay önce, yani Xiaomi 12 serisini piyasaya sürmeden önceydi, bu nedenle küresel model üzerinde bir süredir çalışmalar devam ediyor.
Xiaomi 12 ve 12 Pro küresel bir lansmana gidiyor, ailenin üçüncü üyesi Xiaomi 12X muhtemelen onlara katılacak. Lansman tarihi hala belirsiz, ancak önceki sızıntılar, Xiaomi 12’nin Şubat veya Mart sürümlerini hedeflediğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir