Kategoriler
Sosyal Medya

YouTube, kural ihlalleri için harekete geçti

YouTube, içerikleriyle ilgili sorunun ayrıntılarını ve sorunu çözmek için neler yapabileceklerini gösterecek yeni, daha ayrıntılı bir raporlama süreci aracılığıyla yönerge ihlallerine maruz kalan içerik oluşturuculara daha fazla rehberlik sağlamak istiyor.

Güncellenen süreç ile birlikte kullanıcılar sorunları nasıl çözebileceğine işikin adımlara geçmeden her ihlalin ayrıntılarını görebilecekler. Bununla birlikte içeriğin görünürlüğü ve paraya çevrilmesi için ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi sağlayacak.

İnceleme süreci, söz konusu öğeyi belirtir ve ardından içerik oluşturucuların, belirtilen endişeleri/ endişeleri gidermek için klibi güncellemelerini sağlar. Ayrıca içerik oluşturucuların raporun yanlış olduğunu düşündüklerinde ikinci bir inceleme istemeleri için kolay bir yol da sunulacak.

Pek çok YouTube içerik oluşturucusunun, çok sayıda videonun yanlış şekilde cezalandırıldığı platformun mevcut raporlama sürecindeki hayal kırıklığını dile getirmesiyle iyi bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor. YouTube, seçeneğin bu haftadan itibaren kullanıma sunulacağını ve ay sonuna kadar herkesin kullanımına sunulacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir