Kategoriler
Mobil Oyun

Açık Dünya Oyunu Minecraft

Açık dünya oyunu olan Minecraft’ı duyduğunuzdan eminim. Minecraft bloklar dünyasında pek çok oyun modu ile içerisinde barındırdığı bloklar ve hayvan türleri sizlere kendi çifliğinizi kurmanızı veya hayalinizdeki benzersiz güzellikleri kurmanıza olanak sağlamaktadır. Minecraft düşük sistem gereksinimleri ile günümüzde bile halen milyonlarca aktif oyuncusu bulunmaktadır. Her yaştan oyuncunun sevdiği bu oyun neden bu kadar değerli dediğimizde aslında aklımıza direkt olarak eski zamanlar gelmeli Minecraft’I Online şekilde arkadaşlarımızla oynadığımız pvp attığımız güzel vakitler oyun içerisindeki gamemodu ile yapılar kurduğumuz oyun, Minecraft günümüze gelene kadar birçok güncellemeler özellikler ile daha güzel bir hal almayı başardı fakat bu özellikler ile sistem gereksinmleri versiyonlara göre değişiklik gösterdi.

Nasıl İndirilir?

kendi resmi sitesi veya google play üzerinden ücretli bir şekilde indirip oynayabilirsiniz.

Survival Modu gamemode 0

Minecraft hayatta kalma modu oyuncunun belli bir can ile hayatta kalmasına ve açıklık barı sayesinde tam bir gerçekçiliğiyle sizlerei bir avcı veya bir keşif yapan biri haline getirebilir. Sakın unutma açlık barın biterse canın azalmaya başlar oyunu kaybedersin sorun yok tekrardan başlayıp oynamaya başlayabilirsin ama itemlerin çoktan gitmiş olur.

Creative Modu gamemode 1

Minecraft’ın yaratıcı modu ile oyunun size sunduğu tüm yapılara,bloklara,canlı türlerine ve büyülü kitaplar gibi bir çok şeye erişim sağlayabileceğiniz bir modur. Bu mod açıkken uçabilir ve ölümsüz olursunuz.

Hardcore Dünyası

Normal hayatta kalma kuralları geçerlidir. Fakat bu modda oyuncular herhangi bir şekilde ölürse yeniden doğamaz, sadece öldükten sonra dünyayı “spectator” modunda izleyebilir veya dünyayı silebilir. Eğer oyuncular oyunu yerel ağda paylaşıp hileleri serbest yaparsa /gamemode survival komutu ile yeniden doğabilir. Dünyayı oluştururken oyuncular hileleri açamaz, bonus sandık alamaz ve zorluğu zordan çıkaramaz. Ve sadece Java Edition’da bulunur.

Spectator Modu

1.8 güncellemesi ile eklenen bir oyun modudur. Oyuncu dünya ile etkileşimde bulunamaz ve sürekli uçarak olayları izler. Oyuncunun varlığı doğma, yaratılma mekaniklerini etkileyecektir. Yaratıkların veya diğer oyuncuların üstüne tıklandığında onların dünyayı nasıl gördüğüne bakılabilir. /gamemode spectator komutu ile geçilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir