"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Anakart

(26 kayıt bulundu)

Anakartlar, bir bilgisayarın içindeki parçaları üzerinde barındıran ve bunların etkileşimli olarak çalışmasını sağlayan elektronik devrelerdir. Bilgisayarınızdaki parçaların bir uyum içerisinde ve stabil olarak çalışmasını sağlarlar. Bu yüzden anakart diğer bir deyişle motherboard  adını almıştır. Bir anakart seçerken önce kullanacağınız işlemci ve ram türünü belirlersiniz. Daha sonra bu altyapıya uygun bir anakart seçmeniz gerekir. Yüzlerce anakart modeli arasında bunu belirlemek gerçekten zordur. İyi.net’te tüm bu kargaşadan, belirlediğiniz kriterleri sağlayan anakart modellerini hızlı bir şekilde arama yaparak kurtulabilirsiniz.

Piyasada çok fazla anakart markası mevcut. Bunlardan hangileri kaliteli hangileri değil öğrenmek çoğu zaman çok araştırmanız gereken bir durumdur. İyi.net’te en iyi anakartları bulabilir, karşılaştırmalar yaparak aradığınız anakarta ulaşabilirsiniz. Asus anakart, Gigabyte anakart gibi en iyi anakart markalarını takip ederek bu markaların yeni çıkan anakart modellerini takip edebilirsiniz. Bunlar arasında çift işlemcili anakartları inceleyebilir,  crossfire özelliği olan anakartlardan ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz. Intel anakart ve Amd anakartlardan birini kullanacağınız işlemci soket yapısına göre seçmelisiniz. Aynı şekilde anakart veriyolu hızlarına da dikkat etmeniz gerekir. Almak istediniz belleğin veri yolu hızı anakartınızla uyuşmaması halinde sorunlar yaşarsınız. Almak istediğiniz anakartın üzerindeki soket türleri, kaç adet PCI yuvasına sahip olduğu ve barındırdığı port sayıları çok önemlidir. Anakart seçiminde en önemli etkenlerden biri de geleceğe dönük bir yatırım olarak değerlendirilmesi gerekliliğidir. Yani bugün kullanmadığınız özelliğe sahip bir anakart ileride sizi daha büyük bir masraftan kurtarabilir.

İyi.net’te en iyi anakart fiyatlarını bulabilir ve en ucuz anakarta hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Anakart özelliklerine ve ihtiyacınıza göre belirlediğiniz anakartın en iyi fiyatlarını iyi.net’te bulabilirsiniz. Kararınızı verip bir ürün aldığınız zaman siz de bu anakartla ilgili tecrübelerinizi iyi.net’te paylaşabilirsiniz. Yapacağınız anakart incelemesi bir çok kullanıcıya yararlı olacaktır ve siz de doğru bir tercih yapmalarında yardım etmiş olacaksınız. 

SONUÇLARI FİLTRELE

MARKA

ÜRÜN FİYATI

FİYAT ARALIĞI (TL)
TL-