Kategoriler
Mobil

Apple ile BOE’den sürpriz ortaklık gelebilir!

iPhone modellerinin ekranları için farklı üreticilerden destek alan Apple, Samsun ve LG gibi farklı markalardan destek almaktan çekinmiyor. Önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak iPhone 15 modellerinde ise yepyeni bir dönem başlayabilir.

Konu ile ilgili gündeme gelen haberlere göre iPhone 15 serisi ile yeni bir değişim başlatacak olan şirket , LTPO destekli OLED  Konusunda da yine BOE’den destek alacak. 2023 yılından itibaren tamamen yeni ortaklığın başlaması ve piyasaya sunulacak tüm iPhone modellerinde Apple ile BOE ortaklığı kapsamında geliştirilecek panellerin kullanılması bekleniyor.

Bugüne kadarki süreçte sadece mini ve standart modelde BOE ekranını kullanan Apple, BOE’den caizp bir teklif almış durumda. BOE İse pastadan daha fazla pay alabilmek ve aynı zamanda rakiplerini de geride bırakabilmek adına diğer modellerde de Apple ile çalışmak istiyor.

Ekran problemleri dikkat çekmişti!

Hatırlanacağı üzere şirket, 2020’de piyasaya sürülen iPhone 12 serisinin OLED panellerini üretmek istemiş, ancak Apple tarafından yapılan kalite kontrollerinde sınıfta kalarak hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu nedenle söz konusu serinin ekran tedariğini bu alanda bir hayli tecrübeli olan Samsung ve LG Display üstlenmişti. Tabii BOE, daha sonra Apple’ın istediği kaliteyi yakalayarak iPhone 13 serisiyle tedarik zincirine girmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir