Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Apple Store’a İnanamayacağınız Özellik Geliyor!

Apple’dan günümüz teknolojilerinden yararlanarak yapılan bir ticari taktik daha geldi. Bundan yaklaşık bir hafta önce iPhone 14 ve 14 Plus modelleri için yeni renk seçeneği sarıyı tanıtan Apple satış ve ticaret alanında yeniliklere doymuyor. Şimdilik sadece ABD’deki kullanıcıları için görüntülü görüşerek Apple Store‘dan satın alma gerçekleştirelebileceğini açıkladı.

Apple’ın resmi satış sitesi üzerinden yapılacak olan bu görüşmeler şimdilik sadece iPhone modellerinin satışı ile ilgili olacak. Ticaret ve alışveriş sektöründe aslan payına sahip Apple’ın bunu satış yaptığı diğer ülkelere getirip getirmeyeceği konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Yapılan bilgilendirmede yeni özellikle satın alma gerçekleştirmek isteyen müşteriler, online olarak Apple Store‘dan satış uzmanlarıyla görüşüp bunu gerçekleştirebilecek. Şirketin yaptığı açıklamalarda yalnızca müşteriler çalışanları görebilecek yönünde. Yani bu görüşmeler tek taraflı olacak. Satın alma gerçekleştirmek isteyen müşteri çalışanı görebilecek ama çalışan müşteriyi göremeyecek. Apple, aynı zamanda bu görüişmelerin 12 saat boyunca aktif olacağını yani sabah 7’den akşam 7’ye kadar süreceğini belirtti.

Bu yeni özellikle beraber görüşülen Apple çalışanı yeni ürünlerle ilgili bilgileri, özellikleri ve birçok konu hakkında müşterileri bilgilendirecek. Şimdilik sadece ABD’deki kullanıcılar için aktif olacak ve satın alınmak istenen ürün ise iPhone modelleri ile sınırlı kalacak. Tabi ilerleyen zamanlarda diğer ürünler içinde aynı özelliği getireceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Sizler Apple‘ın bu yapmış olduğu bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Ülkemizde aynı özelliği görmek ister miydini? Görüşlerinizi yorumlar olarak belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir