Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Apple Watch kullanıcılarına kötü haber!

Samsung’un Galaxy Watch 4 ailesinde hali hazırda bir tansiyon ölçer bulunuyor. Ancak Apple, giyilebilir cihazlarına benzer bir şey eklemek için uzun zaman bekledi diyebiliriz. Bloomberg’den Mark Gurman’ın yeni bir raporuna göre şirket, 2024’te piyasada sadece tansiyon takibi yapan bir Apple Watch sunabilir.

Bu gecikmenin sebebi görünüşe göre şirketin bazı engeller ile karşılaşması. Bu da “söz konusu teknolojinin en erken 2024 yılına kadar hazır olması beklenmiyor” ifadelerini beraberinde getirdi.

Apple Watch kullanıcılarına kötü haber!

Şirketin açıklamalarına göre ekipler zaten bunun üzerinde çalışıyor, ancak bir kullanıcının yüksek tansiyonu olup olmadığını belirlemede doğruluğun bir zorluk olduğu iddia ediliyor. Özellik “en az dört yıl içinde gelecek şekilde” planlandı, ancak sürüm aslında 2025’e kadar kayabilir. Bildirildiğine göre Apple, ölçümler vermek yerine Apple Watch kullanıcılarını hipertansiyona sahip olabilecekleri konusunda uyarmak istiyor.

Apple’ın giyilebilir cihazlarına kan şekeri izlemesi eklemek için çalışan ekipleri de var, ancak bu özelliğin “birkaç yıl uzakta” olduğu ve “henüz bir hedef sürüm yılı atanmadığı” söyleniyor. Bu arada Apple, üçüncü taraf glikoz ölçüm cihazları için desteği de geliştirmek istiyor.

Tansiyon izleme aracı kullanıma sunulmadan önce iPhone için Sağlık uygulaması, genişletilmiş uyku izleme işlevi, ilaç yönetimi ve yeni kadın sağlığı özellikleri ekleyen bir güncelleme gelecek.  Apple, bu yıl standart bir Seri 8, düşük kaliteli bir SE ve “sporcuları hedefleyen sağlam bir kasaya sahip lüks bir model” dahil olmak üzere üç yeni Apple Saati piyasaya sürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir