Kategoriler
Mobil

Apple’ın iPhone SE planları sızdırıldı! Her şey sil baştan

Bu yıl iPhone SE 3 adı ile yeni bir model sunması beklenen Apple’ın bu özel seri ile ilgili nasıl bir süreci takip edeceği özel rapor ile ortaya çıkarıldı. Yapılan açıklamalarda 2022 model iPhone SE’nin isminin değiştirileceği ve 2023 yılında farklı ekran boyutlarına sahip iPhone SE serisinin devam ettirileceği öne sürüldü.

Söz konusu iddiaların kaynağı, daha önceki sızıntıları ile güvenilirliğini kanıtlamış olan Ross Young oldu. 2023 yılında 5.7 inç büyüklüğündeki bir ekranı ile piyasaya çıkacağı belirtilen iPhone SE modeli, 2024 yılında 4. nesil ile piyasada yer almaya devam edeceği belirtildi.

“Bu yıl piyasaya sürülecek iPhone SE’nin ismi değişecek”

Apple, iPhone SE’nin ilk iki neslinde aynı ismi tercih etti. Ancak Ross Young’a göre bu durum, 2022 yılında değişecek. İddiaya göre üçüncü nesil iPhone SE’nin ticari ismi, “iPhone SE+ 5G” olacak. Bu cihazın 4,7 inç ekranla geleceğini ifade eden Young’a göre telefonun tasarımı mevcut model ile aynı olacak. Yeni telefonu önceki nesilden ayıran temel özelliği ise A15 işlemci olarak karşımıza çıkacak. Apple, 2022 yılındaki planlarına ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Haliyle bu yıl duyurulmasını beklediğimiz üçüncü nesil iPhone SE’nin çıkış tarihi ve özellikleri hala gizemini görüyor. Birkaç ay içerisinde yeni Apple ürünleri ile ilgili yepyeni bilgiler gelecek ve sır perdesi, yavaş yavaş kalkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir