Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Bakan’dan fiber internet açıklaması! İnternet artık çok daha hızlı olacak

Özellikle Türkiye’deki internet kullanıcıları hem fiyatlardan hem de internet hızında memnun değil. Bakandan gelen fiber internet açıklaması ise birçok kesimi heyecanlandırdı.

Ulaştırma ve altyapı Bakanı yardımcısı Ömer Fatih Sayan Türkiye’nin fiber interneti 5G ve yatırımlar hakkında çok önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Türkiye’de dijital dönüşüm son dönemde hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Konuyla alakalı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da bu alanda alakalı yapılan çalışmaları dile getirdi. Sayan Hem internet hem de bilim ve teknoloji alanında hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Kırsal bölgelerdeki fiber internet çalışmaları devam edecek

Bakan Yardımcısı Sayan hem fiber internet var hem de 5G ile alakalı teknolojik gelişmelere ilişkin açıklamalar yaptı. Fiber internet altyapısı çalışmalar hakkında bilgiler veren Sayan Bir önceki yıla oranla yüzde onluk bir artış olduğunu böylelikle 2021 yılındaki fiber altyapı uzunluğunun 445 bin kilometreyi aşacağını söyledi.

Bakan Yardımcısı nüfusu 500’ün altında olan kırsal bölgelerde de yerleşim yerlerine altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 2575 Kırsal alanda 4.5G hizmeti sağladıklarını ayrıca çok sayıda yere sabit internet hizmeti altyapısı kurduklarını da söyledi. 1500 kırsal yerleşim yerine de 4.5G internet sağlanacağı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir