"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bellek / Ram

(30 kayıt bulundu)

RAM verilerin geçici olarak depolandığı bir hafıza çeşididir. Bilgisayarlarınız genellikle o esnada üzerinde çalıştığı programlar ve işlemlerle ilgili bilgileri RAM denen bu hafıza parçasında tutarlar. RAM ve hard disk temel olarak aynı bilgileri depolarlar, fakat işlemcinin RAM'deki bilgilere erişme ve onları işleme hızı, hard diskteki bilgilere erişme ve onları işleme hızından çok daha büyüktür. Bu yüzden RAM bilgisayarınızın hızı açısından oldukça önemli bir parçadır. Bilgisayarı kullanım amacınıza ve yaptığınız işlemlere göre RAM ne kadar büyük olursa o kadar iyi performans elde edersiniz. Genelde tavsiye edilen kullandığınız programlarım istedikleri minimum RAM miktarının iki katı belleğinizin olmasıdır.

RAMlerin başlıca özellikleri bellek boyutu, bellek tipi ve veriyolu hızıdır. Bellek boyutu son dönemlerde 2gb ram, 4gb ram, 8gb ram ve 16gb ram olmak üzere satılmaktadır. Eskiden 256mb ram, 512 mb ram ve 1gb ram olarak piyasada bulunan bellek boyutları gelişen teknoloji sayesinde ciddi artış gösterdi. Bellek tipi ise ddr ram, ddr2 ram, ddr3 ram ve ddr5 ram olarak geçmektedir.  Veriyolu hızına göre ise 533mhz ram, 667mhz ram, 800mhz ram. 1066mhz ram ve 1333mhz ram olarak sıralanabilir. Bu özellikleri dikkate alarak anakartınıza uygun olan belleği kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Ayrıca ram ihtiyacına göre ister bilgisayar rami isterseniz de notebook ramlere bakabilir ve bunlar arasında karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

En iyi ram markalarını iyi.net’te kolayca bulabilir ve bunların arasından istediğiniz özellikteki belleği seçebilirsiniz. Bunlar; Kingston ram, Corsair ram, Hi-level ram ve Gskill ram markalarıdır. Bu en çok tutulan markaların en iyi ramlerini iyi.net’te bulabilirsiniz. Almak istediğiniz ram modelinin kullanıcı yorumlarını okuyarak hızlı bir karar verebilirsiniz.

Her zaman en iyi ram fiyatlarına iyi.net üzerinden yüzlerce mağaza arasından ulaşabilirsiniz. Almak istediğiniz modelin fiyatlarını mağazalar arasında karşılaştırıp en uygun fiyatı bulabilir ve alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ya da sadece ihtiyacınız olan ram çeşitleri arasında en ucuz rami tercih edebilir ve böylece bütçenize uygun sizin için en iyi rami satın almış olursunuz.

Siz de yeni satın aldığınız veya daha önce kullanıp memnun kaldığınız ram modellerini iyi.net üzerinden değerlendirebilirsiniz. Böylece insanların bu ürün hakkında bir fikir sahibi olmalarını sağlayarak yardımcı olmuş olursunuz.

SONUÇLARI FİLTRELE

MARKA

ÜRÜN FİYATI

FİYAT ARALIĞI (TL)
TL-