Kategoriler
Nasıl Yapılır Teknoloji Haberleri

Bilgisayardan Ücretsiz SMS Gönderme: Google Mesajlar İle Kolay İletişim

Çalışan vatandaşların çoğu gün içerisinde telefon yerine bilgisayarlarıyla meşgul olmaktadır. Ancak bazen bilgisayar üzerinden SMS gönderme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu durumda özel olarak geliştirilmiş sınırlamalı veya ücretli uygulamalar mevcut olsa da, Google tarafından sunulan ücretsiz ve sınırsız bir SMS hizmeti bulunmaktadır.

Google, anlık mesajlaşma alanına giriş yapmak için çeşitli çalışmalar yaptı, ancak WhatsApp’ın sektördeki yükselişiyle birlikte bu çalışmalar geri planda kaldı. Allo gibi son girişimleri, Facebook’un sahip olduğu WhatsApp ve Messenger’ın başarısına yetişemedi. Ancak, ”Android Mesajlar” adında bir uygulama ile en azından bir deneme yapmak isteyen Google, RCS tabanlı kısa mesajları destekleyen bu uygulama ile fotoğraf, video, GIF gibi multimedya içeriklerini daha kullanışlı bir hale getirdi.

Bilgisayardan SMS göndermek için Google Mesajlar uygulamasını kullanmak oldukça basittir. İhtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve bir Android akıllı telefondur. Aşağıda adım adım işlemi takip ederek kolayca uygulamadan SMS gönderebilirsiniz:

1. Google Play Store’dan Google Mesajlar uygulamasını indirin ve yükleyin.
2. Bilgisayarınızda herhangi bir web tarayıcısı açın ve messages.android.com adresine gidin.
3. Telefonunuzda Google Mesajları uygulamasını açın.
4. Telefonunuzdaki Google Mesajları uygulamasında sağ üst köşede bulunan “Messages for Web” seçeneğine tıklayın.
5. Açılan ekranda “QR Kod tara” seçeneğine tıklayın ve telefonunuzun kamerası ile QR kodu tarayın.
6. QR kodun taranmasıyla birlikte tüm mesajlarınız bilgisayar ekranında görüntülenecektir.

Bu yöntemle, bilgisayar üzerinden SMS göndermek WhatsApp Web veya Messenger.com gibi işleyişe sahiptir. Rehberinize doğrudan erişebilir, istediğiniz kişileri seçebilir ve telefonunuzdaki gibi mesajlarınızı cevaplayabilirsiniz.

Eğer uygulamadan çıkış yapmak isterseniz, Mesajlar sayfasının sol üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayarak “Oturumu Kapat” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde bilgisayar üzerinden SMS gönderimi işlemini kolayca gerçekleştirebilir ve istediğiniz zaman çıkış yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir