Kategoriler
Mobil

Bir efsane sona eriyor! BlackBerry desteği kesiliyor

Türkiye’de de büyük bir popülerlik yakalayan BlackBerry, akıllı telefonlara geçiş aşamasında uyum yakalayamamıştı. Bu nedenle yıldan yıla düşen kullanım oranlarıyla popülerliğini kaybeden telefon modeli için 22 yıl sonra destek kesinti haberi gündeme getirildi. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda artık BlackBerry kullanılmasının mümkün olmayacağı belirtildi.

BlackBerry için destek sona eriyor!

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcıların bugün itibariyle telefonları kullanamayacağı belirtildi. Açıklamalara göre arama yapmak, mesaj göndermek ve almak, mobil veri kullanımı ve acil aramalar yapmak mümkün olmayacak. Telefonlar tamamen kullanım dışı bırakılacak. Bu nedenle de BlackBerry kullanıcılarının yeni bir telefona geçiş yapması da zorunlu tutulacak.

2000’li yılların başında piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleriyle dünyayı kasıp kavuran Kanadalı şirket BlackBerry, kendi işletim sistemine verdiği desteği bugün itibarıyla sona erdirdiğini açıkladı. Desteğin kesildiği sürümler ise şöyle;

  • BlackBerry 7.1 ve önceki sürümleri
  • BlackBerry 10 yazılımı
  • BlackBerry OS 2.1 ve önceki sürümleri

Üstelik telefonlardaki BlackBerry Link, BlackBerry Desktop Manager, BlackBerry World, BlackBerry Protect, BlackBerry Messenger ve BlackBerry Blend gibi uygulamaların da kullanılması mümkün olmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir