Kategoriler
Teknoloji Haberleri

CES 2022 ne zaman sona erecek?

Tüm dünyanın yakından takip ettiği ancak son yıllarda korona virüs nedeniyle pek çok engelle karşılaşılan Consumer Electronics Show (CES)5 Ocak tarihi itibariyle kapılarını teknoloji severlere ve teknoloji şirketlerine açtı. Pek çok markanın katılım sağlayacağını belirtmiş olmasına karşın omicron virüsünün yayılması nedeniyle katılımın sınırlı olduğu CES’te pek çok şirket son dakika açıklaması ile etkinlikte yer almayacağını duyurdu.

CES 2022, Türkiye’de özellikle TOGG’un tanıtılacak olması nedeniyle bu yıl daha özel bir anlam kazandı. Fuarı takip eden kişiler için akıllarda yer alan en önemli soru işaretlerinden birisi ise CES 2022 ne zaman sona erecek oldu.

CTA’dan açıklama: 1 gün erken kapanacak

Etkinlik için Google GB pek çok farklı kaynakta kapanış tarihi 8 Ocak olarak açıklansa da Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA) yetkilileri, CES 2022 fuarının programında bir değişiklik olduğunu duyurdu. Yapılan açıklamaya göre fuar planlanandan bir gün önce sona erecek ve 5-7 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirilecek. Organizatörler erken sonlandırma kararını koronavirüs tedbirleri kapsamında aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde patlak veren yeni COVID-19 dalgası yüzünden günde 400.000’den fazla yeni vaka kaydediliyor. Bilanço oldukça ağırlaşmış durumda.

24 saat önce COVID-19 testi zorunluluğu

CTA tüm fuar katılımcılarına aşılarının eksiksiz olması ve maske takmaları gerektiğini bildirirken, CES salonlarına girmeden 24 saat önce COVID-19 testi yapmaları gerektiğini hatırlattı. Organizatörler, fuarda 2.200’den fazla katılımcının yer alacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir