Kategoriler
Teknoloji Haberleri

ChatGPT’nin Yeni Versiyonu Tanıtıldı, GPT-4 Geliyor!

OpenAI, yapay zeka teknolojileri alanında lider bir şirket olarak adından söz ettirmeye devam ediyor. En son duyurusu ise GPT-4 adlı yeni bir yapay zeka modeliyle ilgili.

GPT-4, son derece gelişmiş bir model olarak insan seviyesinde performans sergileyebiliyor. Baro sınavları ve SAT sınavları gibi zorlu testlerde başarı gösteren GPT-4, dil ve görsel algılama gibi farklı alanlarda da üstün bir performans gösteriyor. OpenAI, bu gelişmiş modelin bazı sınırlamaları olsa da, gelecekte daha da gelişmiş modeller üretmek için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtiyor.

GPT-4, 20 dolarlık bir abonelik ücreti karşılığında kullanıcılar tarafından erişilebilir durumda. Şirket, ChatGPT adlı modelinin bazı önemli müşterilerle anlaşmalar yaptığını da açıkladı. Bu müşteriler arasında Dil öğrenme platformu Duolingo, eğitim platformu Khan Academy ve finansal hizmetler şirketi Morgan Stanley gibi önde gelen isimler yer alıyor.

GPT-4’ün en önemli özelliklerinden biri ise görüntüleri algılayabilmesi. Bu özellik sayesinde Danimarkalı bir girişim olan Be My Eyes ile bir işbirliği yapılmıştır. Be My Eyes, görme engelli insanların hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan bir platform olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir