Kategoriler
Nasıl Yapılır Donanım

Chromebook Ekranımı Sadece Tek Bölümü Nasıl Büyütürüm?

Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür?

Google Chrome, bilgisayar işlemlerini daha kolay yapabilmeniz için birçok özellik sunuyor. Örneğin herhangi bir web sitesinde çok küçük veya çok büyük metinleri Google Chrome‘da rahatça okumakta sorun yaşıyorsanız, ayarlara girmeden metin boyutunu hızlı bir şekilde değiştirmeniz mümkün. Zira Chrome, herhangi bir web sitesindeki metin ve resimleri hızla büyütmenize veya küçültmenize olanak tanıyan yakınlaştırma adlı bir özellik içerir. Yazımızın devamında Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? sorusunun yanıtını basit adımlarla anlatıyoruz.

Chromebook cihazınızda bir sayfayı büyütmek veya küçültmek için izlemeniz gereken adımlar

 • Sayfayı büyütmek için: Ctrl ve Artı Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 2 tuşlarına basın.
 • Sayfayı küçültmek için: Ctrl ve Eksi Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 3 tuşlarına basın.
 • Yakınlaştırma düzeyini sıfırlama: Ctrl + 0 tuşlarına basın.

Chromebook cihazınızda ekranınızdaki her şeyi büyütme veya küçültmek için izlemeniz gereken adımlar

 • Ekranınızı büyütmek için çözünürlüğü azaltın: Ctrl + Üst Karakter ve Artı Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 4 tuşlarına basın.
 • Ekranınızı küçültmek için çözünürlüğü artırın: Ctrl + Üst Karakter ve Eksi Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 5 tuşlarına basın.
 • Çözünürlüğü sıfırlama: Ctrl + Üst Karakter + 0 tuşuna basın.

Chromebook cihazınızda tüm ekranınızı büyütmek için izlemeniz gereken adımlar

Ekranınızın tamamını hızlı bir şekilde büyütmek için Ctrl + Arama Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 6 + m veya Ctrl + Başlatıcı Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 7 + m tuşlarına basın.

 1. Sağ altta saati seçin. İsterseniz Alt + Üst Karakter + s tuşlarına da basabilirsiniz.
 2. Ayarlar‘ı Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 8 seçin.
 3. Altta Gelişmiş‘i seçin.
 4. “Erişilebilirlik” bölümünde Erişilebilirlik özelliklerini yönet‘i seçin.
 5. “Ekran” bölümünün altında Tam ekran büyütecini etkinleştir ayarını açın.
 6. Yakınlaştırma düzeyini seçmek için “Tam ekran yakınlaştırma düzeyi”nin yanındaki Aşağı oku Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 9 tıklayın.

Chromebook cihazınızda ekranınızın bir bölümünü büyütmek için izlemeniz gereken adımlar

Ekranınızın üst kısmını hızlıca büyütmek için Ctrl + Arama Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 10 + d tuşlarına basın. İsterseniz Ctrl + Başlatıcı Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 11 + d tuşlarına da basabilirsiniz.

 1. Sağ altta saati seçin. İsterseniz Alt + Üst Karakter + s tuşlarına da basabilirsiniz.
 2. Ayarlar’ı Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 12 seçin.
 3. Altta Gelişmiş‘i seçin.
 4. “Erişilebilirlik” bölümünde Erişilebilirlik özelliklerini yönet‘i seçin.
 5. “Ekran” bölümünün altında Yerleşik büyüteci etkinleştir ayarını açın.
 6. Yakınlaştırma düzeyini seçmek için “Yerleştirilmişken yakınlaştırma düzeyi”nin yanındaki Aşağı oku Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 13 tıklayın.
 7. Ekranınızın üst kısmında yakınlaştırılmış alanı görürsünüz. Büyütülen alanı değiştirmek için imlecinizi hareket ettirin.

Chromebook cihazınızda büyütme seviyesini değiştirmek veya hareket etmek için izlemeniz gereken adımlar

 • Büyütmeyi artırmak için: Ctrl + Alt + Parlaklığı artır Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 14 tuşlarına basın. İsterseniz Ctrl + Alt tuşlarına basabilir, ardından dokunmatik alanda iki parmağınızla yukarı kaydırabilirsiniz.
 • Büyütmeyi azaltmak için: Ctrl + Alt + Parlaklığı azalt Chromebook ekranınızın yalnızca bir bölümü nasıl büyütülür? - Resim : 15 tuşlarına basın. Ayrıca Ctrl + Alt tuşlarına basabilir, ardından iki parmağınızla aşağı kaydırabilirsiniz.
 • Büyütülmüş görünümü hareket ettirmek için: İmlecinizi herhangi bir yönde hareket ettirin. Ekranınızda öğeden öğeye gitmek için Sekme tuşuna da basabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir