Kategoriler
Medya

Çığlık 5’ten beyazperdede beklenmedik gelişme! 

Korku filmi denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerden bir tanesi olan Çığlık serisinin 5’ci halkası da vizyona girdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan özel tanıtımlar ile birlikte vizyona gireceği açıklanan film vizyonda etkileyici izlenme rakamlarına ulaştı. ABD başta olmak üzere dünya genelinde vizyona giren yapım, kısa süre içerisinde yüksek bir hasılat elde ederek bu alanda ulaşılması güç bir başarı elde etti.

14 Ocak ile 16 Ocak tarihleri arasını kapsayan günlerde filmi vizyonda büyük bir ilgi gördü ve bu ilgi ile birlikte 36 milyon dolarlık bir hasılat elde ettiği ifade edildi. Filmin açılış günündeki hasılatı ise 13.35 milyon dolar olarak açıklandı.

Çığlık 5 film konusu ne?

İlk cinayetlerden 25 yıl sonrasına odaklanan film, bu defa Sidney Prescott yerine Sam Carpenter isimli bir kız ve arkadaş grubunu hedef alıyor. İzleyenlere yepyeni bir olay gibi görünse de Çığlık 5, diğer Çığlık bölümleri gibi tamamen geçmişle alakalı bir senaryoya sahip. Çığlık 5’in yanı sıra bu hafta sonu gişede olumlu yönde sonuçlar alan diğer filmler şu şekilde:

 1. The Matrix Resurrections – 815 bin dolar
 2. Licorice Pizza  – 883 bin dolar
 3. West Side Story – 948 bin dolar
 4. American Underdog – 1,6 milyon dolar
 5. Ryû to sobakasu no hime – 1,6 milyon dolar
 6. The King’s Man – 2,3 milyon dolar
 7. The 355 – 2,3 milyon dolar
 8. The 355 – 2,3 milyon dolar
 9. Sing 2 – 8,3 milyon dolar
 10. Spider-Man: No Way Home – 20,8 milyon dolar
 11. Scream – 30,6 milyon dolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir