Kategoriler
Sosyal Medya

Twitter, topluluk özelliğini Android’e getirdi

Kullanıcıların uygulamada konuya göre ayarlanmış kullanıcı gruplarıyla tweet paylaşmasına olanak tanıyan Topluluklar seçeneğinin ilk lansmanından yaklaşık beş ay sonra Twitter, Android kullanıcılarının artık Topluluklara katılabileceğini ve bu daha özel tartışmalara erişimi genişletebileceğini duyurdu.

Twitter, Facebook Grupları ve Reddit’e rakip olan Topluluklar özelliğini dünya çapındaki Android kullanıcılarına sunuyor. Eylül ayında piyasaya sürülmesinden bu yana Twitter Toplulukları, iOS veya web ile sınırlıydı; bu, Android kullanıcılarının yerel Twitter uygulaması değil, yalnızca bir tarayıcı aracılığıyla topluluklara katılabileceği ve katılabileceği anlamına geliyor.

Android kullanıcıları artık Twitter Topluluklarına kolayca katılabilir, katılma talebinde bulunabilir veya bu özelliği Twitter’ın kullanıcı tabanının çok daha fazlasına açarak Twitter Topluluklarına katılabilir. Twitter Toplulukları, özel bir grup veya bir alt dizin gibi çalışır. Twitter kullanıcıları doğrudan bir Twitter topluluğuna tweet atmayı seçebilir ve bu tweet kendi özet akışlarında veya takipçilerine gösterilmez.

Twitter Toplulukları, kendi özel topluluklarını oluşturmak isteyenler için hâlâ yalnızca davetli bir özelliktir. Grup sahipleri, insanların bir topluluğa katılmak için davete ihtiyacı olup olmadığını veya açık olup olmadıklarını seçebilir.

Twitter ayrıca topluluklar için bir “katılma isteği” seçeneğini araştırıyor, böylece gruplar bir topluluğa kimlerin katıldığını daha yakından izleyebiliyor. Bu yeni seçeneğin yanı sıra Twitter, bir topluluktan en iyi tweet’leri, modların topluluktaki içeriği vurgulama yollarını ve modlar veya üyelerle yapılacak Soru-Cevap yöntemlerini gösterecek sıralanmış bir zaman çizelgesini de test etmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir