Kategoriler
Donanım

Dimensity 9000 destekli modeller önümüzdeki aylarda piyasada olacak!

İşlemci sektöründe yepyeni bir sayfa açan MediaTek, yeni modeli Dimensity 9000 ile göz doldurdu. Yeni işlemcilerin ne zaman piyasada olacağı merak edilirken @DigitalChatStation’dan gelen yeni rapor ile birlikte işlemciyle ilgili yeni gelişmelere yer verildi.

3 modelde Dimensity 9000 kullanılacak

Başlangıç aşamasında Dimensity 9000 işlemciler 2K ekrana sahip 3 akıllı telefonda kullanılacak. Yeni modellerde çift arka kameralar kullanılacağı da belirtildi. TSMC’nin 4nm işlemine dayanan ve ARM’nin Cortex X2 süper çekirdeğinin yanı sıra Cortex A710 yüksek performans ve Cortex A510 güç verimli çekirdeklere sahip olan Dimensity 9000, zorlu görevlerin altından kalkabilecek potansiyelde.

Redmi ve Oppo tarafından yapılan açıklamalarda Find ve K50 serisindeki modellerde Dimensity 9000 işlemcilere yer verileceği belirtildi. Ancak serinin hangi üyesinde işlemcinin kullanılacağı açıklanmadı. Yeni işlemcinin fotoğrafçılık alanında da başarılı sonuçlar sergilemesi, yeni modellerdeki kamera performansının üst düzeye çıkmasını sağlayacak. Yapılan sızdırmalarda Dimensity 9000’in yanı sıra Dimensity 8000 ile ilgili detaylara da yer verildi.

Rapora göre Dimensity 8000 destekli akıllı telefon, 12 GB RAM ve 6,6 inç 120 Hz ekrana sahip olacak. Cihazda ön kamera 16 megapiksel selfie desteği ile gelecek. Arka tarafta ise üçlü kamera kurulumu bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir