Kategoriler
Nasıl Yapılır Donanım

Ekrana dokunmadan ön kamera ile fotoğraf çekme-Nasıl yapılır?

Akıllı telefonunuzda ön kamera ile fotoğraf çekmeniz gerektiğinde ekrana dokunmadan resim çekmek mümkündür. Aslında, herhangi bir uygulama indirmenize gerek olmadan Xiaomi’nin kendi kamera uygulamasının size bunu yapma imkânı sunduğunu biliyormusunuz?

Akıllı telefonların en önemli özelliklerinden biri fotoğraf çekme özellikleri ve kameralardır. Görüşmelerinizde, toplantılarınızda, buluşmalarınızda, iş yerinizde birçok mekân ve zaman diliminde resim çekme ihtiyacınız hasıl olur. Resim çekerken çok rahat bir şekilde pozu yakalamanız gerekir. İşte size bu konuda yardımcı olacak ipuçları.

Ekrana Dokunmadan Resim Çekme Yöntemleri!

 

İşte ekrana dokunmadan herhangi bir düğmeye dokunmadan Selfie resim çekme yöntemleri…

1.Avucunuzun İçini Gösterin

Bazı Xiaomi cep telefonları son zamanlarda “Avuç içi ile fotoğraf” adlı bir seçenek sunuyor. Etkinleştirmek için, sağ üst köşede bulunan menüye tıklamanız ve seçeneği etkinleştirmeniz yeterlidir. Avucunuzun içini kameraya gösterdiğinizde, otomatik olarak üç saniyelik bir zamanlayıcı çıkıyor, böylece en sevdiğiniz pozu ve fotoğrafı çekebilmek için şekilden şekle girmenize gerek kalmıyor.

2.Zamanlayıcı

Zamanlayıcı tam bir klasiktir ve cep telefonuna dokunmadan fotoğraf çekmek için son derece yararlıdır. MIUI kamera uygulamasında, önceden ayarlanmış farklı zamanlar olması sayesinde gayet kullanılışlı bir özelliktir.

3.Ses Kısma Düğmesi

 

Ön kamerayı açtıktan sonra, ses kısma düğmesine basarsanız, küçük bir zamanlayıcı etkinleştirilir ve ekrandaki düğmeye basmadan resim çekebilirsiniz.

4.Patlama Zamanlayıcısı

Bu, Xiaomi’nin ekrana dokunmak zorunda kalmadan selfie kamerasıyla fotoğraf çekmenizin son yoludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir