Kategoriler
Oyun

Elden Ring, Steam’de en çok istenen oyun oldu

Dünyanın en çok beklenti yaratan oyunlarından birisi olan Elden Ring için Steam’de ilginç bir gelişme yaşandı. Steam verilerine göre platformda Elden Ring en çok istenen oyun oldu. Kullanıcılar oyun sayfasında yer alan istek listeme ekle seçeneğini kullanarak yeni oyunu takibe alırken bu istatistik, Elden Ring’in çıkışı sonrası büyük ilgi göreceğini de şimdiden gösterdi.

Eurogamer’da yer alan habere göre Elden Ring, Dying Light 2’yi geçerek Steam’de en çok istenilen oyun haline geldi. Valve tarafından Steam üzerinden alınan veriler ile en çok istenen oyunlarının listelenmesi, düzenli olarak platform hakkında bilgi alınmasını sağlıyor. Uzun zamandan beri listenin ilk başında yer alan Elden Ring’i Dying Light 2: Stay Human, Party Animals, God of War ve Hollow Knight: Silksong takip ediyor.

Elden Ring Steam’de neden bu kadar popüler?

Elden Ring, daha önce piyasaya sunulan Dark Souls serisi, Bloodbourne ve Sekiro: Shadows Die Twice gibi oyunların yakaladığı popülerlik ile bu kadar çok önemsendi. From Software’in en yeni oyunu olan Elden RingSouls’un üçüncü yan oyunu olacak ve şimdiye kadarkilerin en büyüğü, gelişmişi olarak piyasaya sunulacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir