Kategoriler
Otomobil

Elektrikli BMW iX Özellikleri ve Türkiye Fiyatı Belli Oldu

BMW’nin geçtiğimiz sene tanıtılan tamamen elektrikli SUV modeli iX, kasım ayı itibariyle Türkiye’de de satışa çıktı. Böylelikle Alman otomotiv devinin ülkemizdeki elektrikli modellerine bir yenisi daha eklenmiş oldu. Özellikle tasarımıyla oldukça konuşulan BMW iX Türkiye fiyatı 1.799.900 TL’den otomobil sevenlerle buluşuyor.

Elektrikli BMW iX, Türkiye’de xDrive 40 modeliyle satışa çıktı. Tasarım paketi olarak First Edition Sport ve First Edition Essence tercih edilebiliyor.

 

elektrikli-bmw-ix

Elektrikli BMW iX Özellikleri Neler?

Yeni BMW iX xDrive40’ın ön ve arka akslarında bulunan elektrik motorları 326 beygir güç ve 630 Nm tork üretiyor. Otomobilin 0’dan 100 km/s hıza ulaşması sadece 6,1 saniye sürüyor. 71 kWsa batarya kapasitesi bulunan elektrikli SUV’un sürüş menzili ise WLTP rakamlarına göre 425 kilometre.

 

150 kW’a kadar hızlı şarj desteği ile yeni BMW iX xDrive40’ı ev dışı hızlı şarj istasyonlarında %10’dan %80 seviyesine çıkarmak sadece yarım saat sürüyor. Evde ise BMW Wallbox ile yeni BMW iX xDrive40’ı 11 kW’a kadar şarj etmek ve %100 doluluk seviyesine 8 saatten kısa bir sürede çıkarmak mümkün hale geliyor.

Yeni BMW iX xDrive40’ın standart olarak gelen donanımları arasında BMW Laserlight Farlar, Sky Lounge Panorama Cam Tavan, 4 bölgeli otomatik klima, BMW Live Cockpit Professional, Akıllı Telefonlar için  Arayüz, Kablosuz Şarj/Bağlantı Sistemi, Çok Fonksiyonlu Ön Koltuklar, Park Asistanı Plus, Clear&Bold iç mekân uygulamaları, Sürüş Asistanı ve BMW Iconic Sounds Electric gibi donanımlar yer alıyor.

Elektrikli SUV’un şu an yalnızca xDrive40 modeli yer alıyor. Yapılan açıklamaya göre, xDrive50 modeli 2022 yılı içerisinde satışa çıkacak.

İşte Elektrikli BMW iX Türkiye Fiyatları

 

VersiyonTasarım PaketiFiyat
Yeni BMW iX xDrive40First Edition Essence1.799.900 TL
Yeni BMW iX xDrive40First Edition Sport1.812.300 TL

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir