Kategoriler
Teknoloji Haberleri

En Çok Sevilen Özellik WhatsApp’a Geliyor!

WhatsApp, son birkaç yılda pek çok özellik ekleyerek kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmaya çalıştı. Rakiplerinden biri olan Telegram, yeni özelliklerinde WhatsApp’a ilham kaynağı olmuştu. Şimdi ise WhatsApp, Telegram’dan bir özelliği daha alıyor gibi görünüyor.

WABetaInfo’nun son haberine göre, WhatsApp şimdi animasyonlu emojileri test ediyor. Bu, anlık mesajlaşma platformunun emojiler ve çıkartmalarla ilgili söylentileri doğruluyor. Animasyonlu emojiler, Telegram’da bulunanlara oldukça benziyor ve tek bir emoji gönderildiğinde otomatik olarak hareketli hale geliyor. Ayrıca, emojinin boyutunu da büyüterek daha fazla öne çıkmasını sağlıyor.

Bu yeni özellik, dosya boyutlarını küçük tutarken tasarımcıların basit animasyonlar oluşturmasını sağlayan bir kitaplık olan Lottie kullanılarak yapılmış gibi görünüyor. Şu anda, animasyonlu emojiler sadece masaüstü için beta sürümünde görülebiliyor ancak yakın zamanda Android, iOS ve macOS için beta sürümleri için de sunulması bekleniyor.

Bu beta sürümü ayrıca, kullanıcıların Hakkında bölümünde yapılan bir metin boyutu değişikliği de dahil olmak üzere bazı küçük yenilikler içeriyor. Daha küçük metin boyutu, aynı görünümde daha fazla bilginin görülebilmesine olanak tanıyor.

WhatsApp, animasyonlu emojilerin eklenmesiyle kullanıcılarını eğlendirmeyi ve daha renkli bir mesajlaşma deneyimi sunmayı amaçlıyor. Bu özellik, platformun rakiplerinden bir adım önde kalmasına yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir