Kategoriler
Mobil

En fazla radyasyon yayan telefonlar hangileri? İşte ilk 8 model 

Telefonların çok kullanılması halinde insan sağlığı için yaydığı radyasyon nedeniyle oldukça olumsuz bir etkisi var.  Yoğun bir radyasyon insan sağlığı için en tehlikeli durumlardan birisi olurken 2022 yılı itibariyle piyasaya sunulan telefon modelleri için yeni bir güncelleme yapıldı. Güncelleme ile birlikte en çok radyasyon yayan telefonlarda ilk 8 akıllı telefon belli oldu.

Alman Federal Radyasyondan Korunma Dairesi tarafından yapılan ölçümler ile ortaya çıkan bu durum telefon satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi olan radyasyona karşı da kişilerin daha bilgili olmasını sağladı.

Ajansın raporu, Motorola Edge’i kilogram başına 1.79 watt yayan en üst sıraya yerleştiriyor ve Axon 11 5G, kilogram başına 1.59 watt ile ikinci sırada yer alıyor. OnePlus 6T, kilogram başına 1,55 watt ile üçüncü sırada yer alırken, onu kilogram başına 1,41 watt ile Sony Xperia XA2 Plus takip ediyor.

Başka yerlerde, Google’ın Pixel 3 XL/3a XL ve Pixel 4a, kilogram başına sırasıyla 1,39 ve 1,37 watt ile beşinci ve altıncı sırada yer alıyor. Oppo’nun Reno 5G modeli de kilogram başına 1,37 watt ile bir liste oluşturuyor ve Xperia XZ1 Compact, Sony’nin kilogram başına 1,36 watt ile sekizinci sırada yer alan ikinci katılımcısı olarak ortaya çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir