Kategoriler
Nasıl Yapılır Teknoloji Haberleri

Eski Telefonumdan Apple 13’e Verileriniz Nasıl Aktarılır?

Apple hayranları kesinlikle toplu halde APPLE 13‘e akın edecektir hatta bazı Android kullanıcılarını bile baştan çıkarabileceği oldukça aşikar. Ancak yeni bir telefona geçmek, zahmetli bir iş ve eski verilerinizi aktarmak bazı sorunlarını da beraberinde getiriyor. Kişilerinizi almak belki kolay olabilir, peki ya gerisi? Neyse ki, bununla başa çıkmanın her zaman bazı yolları var.

Android telefondan iPhone’a geçiş

Yöntem 1: İOS’a taşı uygulamasını kullanma

Platformlar arasında geçiş yapmanın en kolay yollarından biri iOS‘a taşı uygulamasını kullanmaktır. Google Play Store‘da bulunan ücretsiz bir uygulamadır ve veri taşımada size yardımcı olacaktır. Kullanışlı ama aynı zamanda oldukça sınırlı imkanlara sahipsiniz. Çünkü yalnızca yeni bir telefona geçiş yapmak için kullanılabilir. Ayrıca WhatsApp sohbetleri, kaydedilmiş müzikleri veya zil sesleri gibi şeyler kapsanmadığı için verilerinizi tam olarak aktaramazsınız. Aktarım hızı da oldukça yavaş ve işleminizin her an kesintiye uğrama riskini olabilir. Ancak yinede bu işlem kolaydır ve sadece birkaç önemli adımı izlemeniz yeterli.

  1. Android telefonunuza Move to iOS’u indirin ve yükleyin, Wi-Fi’nizin açık olduğundan emin olun
  2. “Verileri Taşı” seçeneğini seçin ve uygulamanın kişilerinize erişmesine izin verin
  3. Hızlı kurulumdaki “Android’den Taşı” sayfasında iPhone’unuzdan aktarım kodunu alın
  4. Kodu Android cihazınıza girin, aktarmak istediğiniz içeriği seçin ve tüm sürecin bitmesini bekleyin

Yöntem 2: Anytrans yazılım aracını kullanma

Veri aktarımını ele almanın daha kapsamlı ve ayrıntılı bir yolu var. AnyTrans, telefonlar ve çok daha fazlası arasında veri taşıma konusunda uzmanlaşmış güçlü bir yazılım aracıdır. Neredeyse tüm Android telefonlarda çalışır ve olası her veri kategorisini kapsar. WhatsApp sohbetlerinizi, müzik ve videolarınızı, belgelerinizi taşıyabileceksiniz ve hatta fotoğraflarınız bile ilgili albümlerde düzgün bir şekilde organize edilmiş durumda kalacak. Daha da önemlisi, hedef yeni bir iPhone cihazı olsa da çalışıyor, çünkü bu aktarım hiçbir veriyi silmez ve tekrarlayan içeriği otomatik olarak atlar.

1. AnyTrans‘ı Windows veya Mac platformlarında başlatın ve her iki telefonunuzu da USB kablolarıyla bağlayın.

2. “Telefon Değiştirici” seçeneğini ve ardından “Telefondan iPhone’a” seçeneğini seçin.

3. Aktarılmasını istediğiniz veri kategorilerini seçin.

4. “İleri” düğmesine tıklayın ve sürecin bitmesini bekleyin.

iPhone telefonundan iPhone’a geçiş

Yöntem 1: Apple hızlı başlangıç özelliğini kullanma

Yeni iPhone modelinizi kurarken, Apple Hızlı Başlangıç ​​özelliğini ve istemlerini her zaman kullanabilirsiniz. Yedeklemenizi mevcut iPhone veya iCloud‘unuzdan kolayca geri de yüklemeniz mümkün. Bu özelliği yalnızca yeni bir iPhone kurulumu için kullanabiliyorsunuz, halihazırda çalışmakta olan bir iPhone‘da bu uygulamayı maalesef kullanamıyorsunuz. Ayrıca satın alınmayan müzikleri aktaramıyorsunuz.

  1. Yeni iPhone cihazınızı başlatın ve Bluetooth ile veya kablolu bağlantı ile mevcut iPhone‘unuzun yanına yerleştirin.
  2. Apple Kimliğinizle giriş yapın, yeni cihazda animasyonu bekleyin ve eski cihazdaki vizörünüz(Kamera) ile tarayın, manuel olarak da doğrulayabilirsiniz.
  3. Mevcut şifrenizi girin, yeni cihazda Face ID veya Touch ID ayarlayın ve işlemi başlatmak için “Aktar”a dokunun.
  4. Tüm aktarım işlemi bitene kadar her iki cihazı da birbirine yakın tutmaya devam edin.

Yöntem 2: Anytrans yazılım aracını kullanma

Platformlar arası aktarımda olduğu gibi, daha fazla seçeneğe ve kontrole sahip olmak için AnyTrans yazılım aracını kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Hiçbir iPhone modeli sınırlaması olmaksızın kullanabileceğiniz uygulama ile, tam olarak neyi aktarmak isterseniz onu seçebileceksiniz. Hepsini tek bir tıklamayla da taşıyabilirsiniz. Yinelenen kişileriniz otomatik olarak atlanacak ve yazılım, WhatsApp sohbetlerini bir kişiden bir ileti dizisine ve çok daha fazlasına kadar birleştirerek düzenleyecektir. Bu uygulamayı kullanmak Android seçeneğinde olduğu gibi kolaydır.

1. AnyTrans‘ı Windows veya Mac platformlarında başlatın ve her iki telefonunuzu da USB kablolarıyla bağlayın.

2. “Telefon Değiştirici” seçeneğini ve ardından “Telefondan iPhone’a” seçeneğini seçin.

3. Aktarılmasını istediğiniz veri kategorilerini seçin.

4. “İleri” düğmesine tıklayın ve sürecin bitmesini bekleyin.

AnyTrans, veri aktarımı amacıyla yalnızca bir kerelik kullanılabilen bir araç değildir. Ayrıca çeşitli kategorilerde ayrıntılı bir iPhone yöneticisi olarak da hizmet vermektedir. Veri yedekleme, özel zil sesleri oluşturma, uygulamalarınızı yönetme ve yükseltme, ekran yansıtma ve çok daha fazlasını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle, yalnızca saf veri aktarımından çok daha geniş bir kullanım yelpazesine sahip iPhone kullanıcıları için gerçekten bir İsviçre çakısı gibidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir