Kategoriler
Nasıl Yapılır Teknoloji Haberleri

Evdeki İnternet Sorununa Son! Powerline Teknolojisi ile Kesintisiz ve Güçlü Bağlantı!

Evlerde internetin belli bölgelerde çekmemesi birçok kişi için can sıkıcı bir sorun olabilir. Modemin bağlı olduğu odadan uzakta bulunan odalarda Wi-Fi sinyali yeterince güçlü olmayabilir. Bu tür durumlarda sinyal güçlendiriciler kullanılsa da istenilen verim elde edilemeyebilir. Ancak bugün anlatacağımız sistem, bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. İnterneti çekmeyenler için hazırladığımız özel videomuzda bu konuya daha detaylı olarak değinmekteyiz.

Powerline adı verilen bu teknoloji, internet sorununu kesin çözüm sağlamaktadır. Powerline ürünleri genel olarak ülkemizde pek bilinmeyen veya kullanılmayan bir teknolojidir. Ancak, bu teknolojinin internet sorununu kökten çözdüğünü söylemek mümkündür.

Eğer daha önce birçok sinyal güçlendirici veya modem deneyerek istediğiniz sonucu alamadıysanız, kesinlikle powerline’a geçiş yapmanızı öneririz. Özellikle dubleks bir evde yaşıyorsanız, powerline size büyük bir kolaylık sağlayarak interneti üst kata taşıyacaktır.

Dipnot olarak belirtmek gerekirse, 70-80 metrekarelik 2+1 ya da 1+1 bir eviniz varsa, sinyal güçlendiriciler işinizi görebilir. Ancak metrekare sayısı 100’ün üzerine çıktığında, sinyal güçlendiriciler bazı noktalarda yetersiz kalabilir. Bu durum, duvar kalınlıklarından ve kullanılan malzemelerden etkilenebilir. Bu yüzden deneyip görmek önemlidir.

Yine de, Wi-Fi sinyaliniz güçlenmediyse, powerline kesin çözüm olacaktır. Bu teknoloji, internetinizi elektrik hattını kullanarak ileteceği için Wi-Fi kapsama sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Powerline ile daha güçlü ve istikrarlı bir internet bağlantısı elde etmek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir