Kategoriler
Sosyal Medya

Fenomenler Instagram ‘abonelik’ ile para kazanabilecekler!

Haziran 2020’de Facebook, içerik oluşturucuların topluluklarının desteğiyle para kazanmalarına yardımcı olmak için abonelik özelliğini başlatmıştı. Artık bu iş modeli, şirket Instagram Aboneliklerini duyurduğunda Instagram’a geldi.

Instagram Abonelikleri ile Instagram, platformundaki içerik oluşturucuların “en etkileşimli takipçileriyle daha derin bağlantılar geliştirmelerine ve abonelere özel içerik ve avantajlara erişim sağlayarak yinelenen aylık gelirlerini artırmalarına” yardımcı olmayı amaçlıyor ve takipçiler içerik oluşturuculara abone olduktan sonra sonra paza kazanabilecekler.

Instagram Abonelikleri başlangıçta @alanchikinchow, @sedona._, @alizakelly, @kelseylynncook @elliottnorris, @jordanchiles, @jackjerry, @bunnymichael, @donalleniii, ve @lonnieiiv dahil olmak üzere ABD’deki sınırlı sayıda içerik oluşturucu tarafından kullanılabilecektir . Ancak Instagram, bu özelliği önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla içerik oluşturucuya genişletmeyi planladığını söyledi.

Abonelikler özelliği, içerik oluşturucuların Instagram profillerinde bir “abone ol” düğmesinin kilidini açmasına ve kendi seçtikleri bir aylık fiyat belirlemesine olanak tanır. Instagram, platformun yaratıcılarını destekleme taahhüdünü belirterek, 2023 yılına kadar içerik oluşturuculardan bu abonelikler için herhangi bir ücret talep etmeyeceğini söyledi.

Instagram Aboneliklerinin küresel olarak ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil, ancak ABD’deki testler sorunsuz giderse, özelliğin birkaç ay içinde geniş çapta kullanıma açılmasını bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir