"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…
GPS ve Navigasyon Forumu (toplam 5 konu)

Murat Bozkurt

Otomobil için en iyi GPS hangisi?

Murat Bozkurt - 29 Nisan 2013 15:11

Garmin ve Tomtom markaları arasında kaldım. Tam olarak hangi modeli almalıyım gerçekten bilmiyorum ama çok pahalı olsun istemiyorum, özellikle Garmin'in son çıkan modelleri biraz pahalı. Tomtom'da da bazı şikayetler okudum, doğru adresi bulamıyormuş ya da trafik raporlarını yanlış veriyormuş. Trafik raporuna ihtiyacım oluyor İstanbul'da yaşayan biri olarak ama doğru adresi bulması elbetteki en çok aradığım şey.
 • Haluk Yalçınkaya

  Haluk Yalçınkaya - 29 Nisan 2013 17:30

  Garmin Nuvi 3590LMT kesinlike ve kesinlikle öneririm. Evet pahalı, hemde cidden pahalı ama bulabileceğinin EN iyisi! Aynı ekranda 2 ayrı görüntü şeklinde hem bulunduğun yeri hem bir sonraki dönüşü gösteriyor, kullanımı çok kolay ve doğru rota sağlıyor. Trafik raporunu doğru vermesi için FM sinyali yüksek olması gerekiyor, sinyali düşük olan yerler hakkında trafik raporu istersen yanlış bilgi verebilir ama hiçbir navigasyon cihazı yüzdeyüz doğru trafik bilgisi vermez. Bulabileceğin en iyi navigasyon cihazı budur, benden söylemesi :p
  Cevap ver 6 2
  • Murat Bozkurt

   Murat Bozkurt - 1 Mayıs 2013 16:47

   Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum Haluk Bey ama çok pahalı duruyor. Veremeyeceğim para değil ama açıkçası o kadar harcamak istemiyorum bir GPS için acaba daha uygun fiyatlı önerileriniz olur mu?
   Cevap ver 1 0
  • Murat Bozkurt

   Murat Bozkurt - 20 Haziran 2013 14:23

   Harita güncellemelerini özellikle sordum marketlerde. Genelde birçok markada zaten ücretsiz güncelleme bulunuyormuş ama evet birkaç tanesi ücretli. Ücretli başka ülkelerinin bilgilerini indirme veya ücretli haca durumu bilgilerini indirme gibi fonksiyonları bile olan birçok cihaz var piyasada.
   Cevap ver 1 1
 • Ahmet Ertürk

  Ahmet Ertürk - 2 Mayıs 2013 10:17

  Sadece markalara bakmayın bence, evet en iyi markalar belkide Tomtom veya Garmin veya Navitech olabilir ama bu cihazlarda harita güncellemek için para vermeniz gerekir, ben marka olarak Piranha öneririm belki ismini diğerleri kadar duyurmamış olabilir çok araştırmadım ama harita güncellemeleri bedava ve sınırsız güncelleyebilirsiniz. Bence buna daha çok dikkat etmenizi öneririm. Piranha Infiniti HD iyidir, ekranı parlamaz ve rota hesaplaması çok hızlıdır.
  Cevap ver 0 2
 • Murat Bozkurt

  Murat Bozkurt - 20 Haziran 2013 14:23

  İş yoğunluğundan fazla geç cevap veriyorum beyler kusura bakmayın. Öncelikle GPSi aldım. Tomtom veya Garmin'i tercih etmedim bunlar yerine Navitech aldım. QVX 524 modelini ve çok da memnunum özellikle trafik hakkında bilgi vermesi ve sesli bir şekilde adres girebilme özellikleri benim için çok kullanışlı. İkinize de tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum.
  Cevap ver 0 0
 • Ahmet Kızılışık

  Ahmet Kızılışık - 4 Eylül 2013 01:04

  Ben Garmin kullandım. Çok hızlı ve kullanışlı. Zaten navigasyonun Amerikadaki lideri Garmindir.
  Cevap ver 3 0
  • Kerem

   Kerem - 6 Eylül 2013 16:15

   Garmin'e Başarsoft haritasını yükle tamamdır.
   Cevap ver 1 0
Bu konuyla ilgili yazacak birşeyleriniz mi var?