"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…
MP3 / MP4 Çalar Forumu (toplam 16 konu)

Offroader

Rockbox nedir?

Offroader - 6 Aralık 2013 12:02

Rockbox tam olarak nedir arkadaşlar? Nasıl yüklenir çalışır. Menü bu Rockbox? Biri anlatırsa sevinirim. Bir Mp3 playerım var eski ona atılır mı bu? Avantajları dezavantajları nelerdir?
 • Poligone

  Poligone - 10 Aralık 2013 16:30

  Rockbox desteklediği bazı mp3 player modelleri için yazılmış olan açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Firmalar tarafından desteklenmez. Mp3 playerınıza zarar verebilirsiniz yüklerken. Garanti kapsamı dışında kalabilir. Ancak artıları çok fazladır. Daha kaliteli ve yüksek ses sunar. Arayüzü daha güzel ve kullanışlıdır (eski mp3 player için geçerli bence. çünkü yenilerin arayüzleri zaten oldukça kullanışlı ve güzel) daha stabil olduğunu da söyleyemem. Sorun yaşayanlar oluyor ama ses tutkunu olanların vazgeçemediği bir mod.
  Cevap ver 0 0
 • Rift

  Rift - 17 Aralık 2013 10:49

  Bence çok gereksiz, arayüzünün resimlerine baktım oha süper bişi bu dedirtecek resim göremedim. Ses kalitesi ve yüksek sese gelince öyle olacağını sanmıyorum denemedim ama ne kadar fark edebilirki birden bangır bangırmı olacak 1 tık anca fark ettirir bence değmez öyle uğraşmakla. Ha garantisi bitmişse fln dene sen bilirsin yani.
  Cevap ver 0 0
 • Mustafa Demir

  Mustafa Demir - 28 Ekim 2014 12:32

  Custom firmware bir tür. Çok artısı var, ses kalitesini de geliştiriyor. Tavsiye ederim.
  Cevap ver 0 0
Bu konuyla ilgili yazacak birşeyleriniz mi var?