Kategoriler
Oyun

Forza Horizon 5 muhteşem başlangıç yaptı! Rekor kırabilir

Forza Horizon 5 için Microsoft tarafından yapılan yeni açıklamada, oyun harika bir başlangıç yaptı. İşte serinin en yeni oyunu Forza Horizon 5 hakkındaki son gelişmeler.

Microsoft tarafından yayınlanan yeni istatistiklere göre Forza Horizon 5 piyasaya sunulduktan sonra harika bir başlangıç ​​yaptı. Xbox Müdürü Phil Spencer tarafından paylaşılan resmi istatistiklere göre Forza Horizon 5 önceki versiyonu 3’e katlamayı başardı. Böylece şirketin büyük bir gelire ulaşabileceğinin de ilk sinyallerini verdi.

Forza Horizon 5 ile yakalanan başarı hakkında açıklamalarda bulunan Phil Spencer, “Daha fazla insanın oynayabilmesi için yıllarca Xbox’a yatırım yaptık. Şimdiye kadar PC, bulut ve konsol genelinde 4,5 milyondan fazla oyuncuyla Forza Horizon 5, bu sözün hayata geçtiğini gösteriyor. XGS oyunu için en büyük lansman günü. FH4’e göre 3 kat artış. Oyunculara teşekkürler ve @WeArePlayground’a tebrikler” dedi.

Forza Horizon 5 oyuncu sayısı ne kadar?

Playground Studios tarafından geliştirilen yeni Forza Horizon 5; PC, konsol ve bulut cihazlarında olmak üzere 4,5 milyon oyuncuya ulaştı. Mevcut rakamlar ve oyuna gösterilen ilgi Xbox Games Studios şimdiye kadarki en büyük lansmanından birisine imza attığını gösteriyor. Oyunun bu kadar yüksek ilgi görmesindeki en önemli etkenlerden birisi de Xbox Game Pass aracılığıyla oyuna erişim sağlanabilmesi. Bulut oyun servisi için aboneliği bulunan oyuncular, Forza Horizon 5’i de tanıtım ile eşzamanlı olarak oynama imkanına sahip oldu. Böylece oyuncu sayısı kısa sürede yükseldi.

9 Kasım 2021 itibariyle piyasaya sunulan oyun için önceki dönemlerde sadece 99 Dolarlık premium sürümü alanlara erken erişim hakkı tanınmıştı. Dün itibariyle genel olarak piyasaya sunulan Forza Horizon 5, böylece tüm oyuncular için erişilebilir hale geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir