Kategoriler
Donanım Mobil

Galaxy Buds Pro ve Buds 2 kulak enfeksiyonuna yol açabilir

Kablosuz kulaklık satın almak isteyen kişilerin büyük bir çoğunluğu Samsung’un piyasaya sunduğu Galaxy Buds Pro ve Galaxy Buds 2 modellerinden birisini tercih ederken, paylaşılan yeni bir rapor Samsung kablosuz kulaklık kullanan kişilerin büyük bir bölümünde olağandışı kulak enfeksiyonu sorununun tespit edildiğini gösterdi.

Artan kulak enfeksiyonu şikayetleri dikkat çekti!

Samsung Galaxy Buds Pro ve Galaxy Buds 2 modellerini kullanan kullanıcıların büyük bir bölümünde artmaya başlayan kulak enfeksiyonu şikayeti, kısa süre içerisinde sağlık sektöründe dikkat çekti. Yapılan araştırmalarda kulak enfeksiyonlarına sebep olan etkenin ne olduğu henüz bulunamadı. Ancak kullanıcıların ortak noktası Samsung Galaxy Buds Pro ve Galaxy Buds 2 olunca, gözler yeni kulaklık modellerinde yer alan özelliklere çevrildi.

Konu ile ilgili yapılan ilk tahminlerde ise cilt tahrişine neden olabilecek nikelin kullanılması, böyle bir problemin ortaya çıkmasına neden olabilir. Samsung özellikle Galaxy Buds modellerinde akrilat adı verilen yeni bir malzeme kullandı. Bu malzemeler, yaşanan problemde etkin olabilir.

Galaxy Buds Pro
Galaxy Buds Pro

Samsung geri ödeme teklifi sundu

Samsung tarafından konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda ise geri ödeme teklifi sunuldu. Herhangi bir detaya yer verilmese de Samsung’un kablosuz kulaklık kullanan kişilerin yaşadığı bu sorunları görmezden gelmediği görüldü. Samsung’un geri ödeme ile durumdan sorumlu olduğunu göstermesi ise kablosuz kulaklıklarda ciddi bir ihmalin olabileceğini akıllara getirdi. Ancak kullanıcıların büyük bir bölümü, toplu bir dava açma konusunda hemfikir.

Şikayetlerden mustarip olan kullanıcılar tarafından özellikle sosyal medyada yapılan açıklamalarda kısa süreli kullanımların ardından dahi kulaklarda; kaşıntı, yanma, kızarıklık, kabarma, kabuklanma ve kulaktan sıvı sızması gibi çeşitli sorunların yaşandığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir