Kategoriler
Mobil

Galaxy S21 serisinin satışları beklenti altında kaldı!

Samsung tarafından 2021 yılında piyasaya sunulan amiral gemisi Galaxy 21 için yeni bir sızıntı yaşandı. Yapılan paylaşımda yeni modellerin ne kadar sattığı ortaya çıkarken beklentilerin altında kalan bu rakamlar Samsung için de bir hayal kırıklığı olarak değerlendirildi.

Galaxy S21 modelleri ilk yılında 20 milyon adet satış gerçekleştirmişti. Galaxy 21 serisi de benzer bir çıkış yaptı. Ancak son dönemlerde daha fazla ilginin gösterilmesi bekleniyordu. Paylaşılan raporlarda çok fazla beklentiler ile örtüşmeyen satışlarının yapıldığı net olarak görüldü. Bir önceki serisini satış rakamları ile geçemeyen ve benzer rakamlarda kalan Galaxy S21 için şu anda yeni indirimler ve kampanyaların düzenlenmesi bekleniyor.

Galaxy S20 serisinde pandemi koşulları sebebiyle beklenen satışlar gerçekleşmemişti. Koronavirüs global olarak her pazarı olduğu gibi telefon pazarını da küçültmüştü. Ayrıca çip sıkıntısı da oldukça büyük bir sorundu. Lakin 2021 yılından bugüne kadarki süreçte oldukça hafifleyen pandemi koşulları, Samsung’un satışlarını arttırmaya yetmedi.

Samsung, 2021 yılında tanıttığı Galaxy S21 serisinde büyüyen pazar payını değerlendiremedi. Rakip firmalar, 2020’deki pandemi krizinin ardından büyümeye başlayan telefon pazarında üst segmentte elini güçlendirirken, Samsung bir önceki yıldaki ile aynı sayıda telefon sattı ve önceki yılki düşüşü stabilize etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir