Kategoriler
Mobil

Galaxy S22 Ultra SPEN deneyimini geliştirecek

Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S22 serisi ile konuşulmaya devam ediyor. Serinin en iddialı modeli olacak Galaxy S22 Ultra için yapılan yeni paylaşımlarda, telefon ile kullanılacak olan ve çok daha uyumlu hale getiren özel kalem desteği dikkat çekti.

SPEN olarak adlandırılan Samsung’un akıllı kalemi, Samsung S22 Ultra modelinde çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacak ve böylece sektörün en güçlü tabletlerinden dahi daha iyi bir deneyimin elde edilmesini sağlanacak.

SPEN özelikleri neler?

Yapılan güncellemelerde akıllı telefonlardaki kalem desteğinin çok fazla rastlanmayan bir durum olduğu ve Samsung’un özellikle Note serisi ile yakaladığı başarı sonrasında kalemlerin çoğu kullanıcı için vazgeçilmez bir hale geldiği belirtildi.

Telefonda yapılacak pek çok işlemi daha pratik bir şekilde yapılmasına, hızlı bir şekilde not alınmasına ve el yazısının kullanılmasını sağlayan kalem desteğiy, Galaxy S22 Ultra ile birlikte adeta yeni bir dönem yaşayacak. Gündeme gelen son raporlarda kalem kağıt kullanımını tamamen ortadan kaldıracak bir teknoloji üzerinde çalışıldığı ve yeni modeller ile birlikte kullanıcıların bu konuda çok memnun kalacağı bir teknolojiye sahip olacağı vurgulandı.

Gecikme süresi düşüyor

Samsung’a yakınlığıyla bilinen bir Youtube kanalı tarafından paylaşılan bilgiye göre, Samsung Galaxy S22 Ultra’da kullanılan yeni S Penin gecikme süresi sadece 2,8 ms. Galaxy Note 20’de kullanılan S Pen’in gecikme süresinin 9 ms olduğu düşünüldüğünde, bu tam 3 katlık bir gelişim manasına geliyor. Samsung’un amacı, S Pen ile geleneksel kalem kağıt algısını yakalayabilmek ve yıllardır süregelen “normal kalem gibi değil gecikme var” eleştirilerine nihai bir son vermek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir