Kategoriler
Teknoloji Haberleri

GeForce NOW’a Kısıtlama Getiriliyor; Oyun Oynama Süresi Azaltıldı!

Oyun dünyasında farklı seçeneklerin olduğu bir çağda yaşıyoruz. Oyunseverler için popüler yöntemlerden biri, belirli bir aylık ücret karşılığında erişilebilen oyun abonelik hizmetleri satın almaktır. NVIDIA GeForce NOW gibi bazı platformlar, gerçek zamanlı oyun deneyimi sunarak bu alanda öne çıkmaktadır. Turkcell’in GAMEPLUS çatısı altında sunduğu GeForce NOW hizmeti ise bu alanda oldukça popülerdir.

Ancak, GAMEPLUS son zamanlarda, bazı Premium hesapların amacı dışında kötüye kullanıldığına dair raporlar aldığını açıkladı. Bu kullanımlar, diğer kullanıcıların oyun deneyimini de olumsuz yönde etkilediği için, şirket tarafından bir çözüm bulunması gerektiği belirtildi. GAMEPLUS, 28 Mart 2023 tarihinden itibaren, 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık Premium paketlerinin ayda 200 saatlik kullanımla sınırlandırılacağını duyurdu.

GAMEPLUS’un bu kararı, bazı kullanıcılar arasında adaletsiz olarak görülüyor. Kullanıcılar, farklı yöntemlerle ortak kullanımın önlenmesi gerektiğini savunuyorlar. Şirketin yeni politikası, kullanıcıları yaklaşık 6,5 saatlik bir günlük oyun süresiyle sınırladığı için eleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir