Kategoriler
Oyun

Ghost of Tsushima satışları sektöre damga vurdu!

Ghost of Tsushima adıyla piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren konsol oyuncuların dikkatini çeken ve hızlı bir satış sürecine giriş yapan oyun için yeni bir açıklama geldi. Açıklamayı yapan ise oyun geliştiricisi Sucker Punch Productions oldu.

Sucker Punch Productions  tarafından yayınlanan yeni raporda oyunun satış rakamlarına yer verildi ve beklenenden daha fazla satışın yapıldığı görüldü. Bu satış rakamları ise özellikle Sony için iyi bir gelirin elde edildiğini gösterdi.

Ghost of Tsushima, toplam 8 milyon satışa ulaştı

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen oyun ilk olarak 2020 yılının Temmuz ayında PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro‘ya özel olarak piyasaya sürülmüştü. Oldukça başarılı bir çıkış yakalayan macera-aksiyon oyunu, aradan geçen bir yılın ardından Director’s Cut versiyonuyla PlayStation 5 sahiplerinn de beğenisine sunuldu.

Sucker Punch, PlayStation 5 versiyonuna özel olarak 4K çözünürlükte, 60 FPS Performans Modu‘nu da oyuna eklemişti. Ünlü oyun yapımcısı, geçtiğimiz yılın 2020 yılının Aralık ayında yaptığı bir açıklamada, yapımın toplamda 5 milyon satış rakamına ulaştığını belirtmişti.

Aradan geçen bir yılın ardından, PS5 platformundaki satışların da etkisiyle 3 milyon ünite daha satan yapım, toplamda 8 milyon satmayı başardı. Bu rakamlar oldukça etkileyici olsa da Ghost of Tsushima’nın piyasaya çıktığı ilk üç günde toplam 2.4 milyon satış rakamına ulaşarak PS4 tarihinin en hızlı satan oyunu olduğunu da eklemek gerek. Ghost of Tsushima markasını önümüzdeki süreçte çok daha fazla duyacağımızı da eklemek gerek. Sony, şu sıralar yapımın bir sinema adaptasyonu üzerinde çalışıyor. Henüz Sucker Punch cephesinden bir devam oyununa dair duyuru gelmemiş olsa da en geç 2023 yılında Ghost of Tsushima 2‘nin duyurulmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir