Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Google Asistan’ı kapatamayanlara Google’dan müjde!

Asistanların devreye girmesi için Hey Google ya da Hey Siri gibi sözcüklerin kullanılması gerekirken gün içerisinde benzer sözcüklerin kullanılması sürekli telefonların aktif hale gelmesine neden oluyordu. Ancak şimdi Google bu tür anlarda asistanların kapatılmasını sağlayacak bir özelliği devreye alıyor.

Google tarafından yapılan resmi açıklamada kullanıcıların artık Google Asistan’ı daha kişisel hale getirebileceği belirtildi. Cihazların gereksiz yere şarjının bitmesini ve sürekli Google Asistan’ın dinlenmesine neden olan bu sorunun giderilmesi için artık kullanıcıların dur demesi yeterli olacak. Böylece uzun mesajların dinlenmesine gerek kalmayacak ve kullanıcılar konuşmaya başlayan Google Asistan’ı kolay bir şekilde susturabilecek.

Google Asistan özelliği betada test ediliyor!

Geçtiğimiz dönemlerde yanlışlıkla devreye giren Google Asistan’ı durdurmak için öncelikle ‘Hey, Google’ demeniz ve ardından asistanı durdurmak için Stop! (Dur) demeniz gerekiyordu. Google tarafından getirilen yeni güncellemeyle birlikte, artık bir anda konuşmaya başlayan asistanı durdurmak için sadece Dur demeniz yeterli olacak. Böylece olmadık bir anda çalışan asistanı, iki ayrı komut vermeden susturmanız mümkün olacak.

Google, bu özelliğin şimdilik beta kullanıcılarına sunulduğunu ve çok yakın dönemde tüm Google Asistan kullanan cihazlara entegre edileceğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir