Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Google Bard İleri Matematik Sorularını Yanıtlamak Üzere Eğitiliyor!

Yapay zeka teknolojisi, OpenAI’nin sunduğu ChatGPT ile hayatımıza girdikten sonra dünya genelinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Bu başarıdan ilham alan birçok büyük şirket, yapay zeka çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Bu şirketlerden biri de Google oldu.

Google, Bard adını verdiği sohbet robotuyla yapay zeka alanında hızlı bir giriş yaparak sistemini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. Google CEO’su Sundar Pichai, son paylaşımında Bard’ın artık daha yetenekli hale geldiğini duyurdu.

Sundar Pichai, yaptığı açıklamada, Bard’ın yeni bir teknik olan örtük kod yürütme ile güncellendiğini belirtti. Bu sayede yapay zeka destekli sohbet robotu, hesaplama istemlerini algıladığında arka planda kod çalıştırarak kelime ve matematik problemlerinin doğruluğunu yaklaşık %30 oranında artırabilecek.

Yapay zeka sistemi, bu yeni güncellemeyle birlikte daha yetenekli hale gelmiş durumda. Yeni örtük kod yürütme sistemi sayesinde Bard’ın artık sadece sözlü iletişimde değil, matematiksel işlemlerde de en doğru cevapları verebilmesi hedefleniyor.

Bard, doğrudan internete erişebilme özelliği sayesinde daha doğru ve güncel bilgilere erişim iddiasında bulunuyor. Ayrıca, daha önce duyurulan bir açıklamayla, Google arama sonuçlarından alınan görsel sonuçları da kullanıcılara sunabiliyor.

Google Bard, tanıtıldığı günden bu yana sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Bard, Google’ın Ön Eğitim ve Yardımcı Dil Modellemesi olan PaLM’ı kullanarak yeni özellikler kazanarak ChatGPT karşısında gücünü artırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir