Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Google Meet Yabancı dil sorununu ortadan kaldırıyor!

Google farklı dilleri konuşan kullanıcıların birbiriyle iletişim kurmasını kolaylaştırabilmek adına yeni bir özellik ile gündeme geldi. Google Meet Beta sürümde test edilmeye başlanan yeni özellik, kullanıcıların dil bilmesine gerek kalmadan canlı altyazı çeviri özelliğinden yararlanmasını sağlıyor. Yapılan konuşmalar, özel yapay zeka sistemleri ile anlık bir şekilde alt yazı olarak ekranlara yansıtılırken kullanıcılar farklı dillerde konuşan kullanıcıları kolay bir şekilde anlayarak online olarak görüşmelerini gerçekleştirebiliyor.

Yeni canlı altyazı çevirileri beta testinde başlatılırken, kullanıcıların Beta sürümde bu yeni özelliği test ederek deneyebileceği belirtildi.

İngilizce desteği ile testler başladı

Beta sürüm kapsamında ilk olarak İngilizce dili için altyazı desteği sağlayan Google İlerleyen dönemlerde daha fazla dil desteğini de sunacak. Betanın İlerleyen günlerinde Fransızca Portekizce ve Almanca desteği de bulunacak. Beta testi için uygun olan Workspace hesapları arasında Workspace Business Plus, Enterprise Standart, Enterprise Plus, Education Plus ve Teaching & Learning Upgrade yer alıyor.

Google Meet canlı altyazı çeviri özelliği nasıl açılır?

Beta testine dahil olmak için öncelikle üç noktalı ‘Diğer’ butonuna basmamız gerekiyor. Ardından ayarlar simgesine giderek, Altyazılar bölümünden erişim sağlayabiliyoruz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir yer var. Öncelikle altyazıların etkinleştirilmesi ve İngilizce ayarlanması gerekiyor. Ardından kullanıcılar, canlı çevrilen altyazıların özelliğini açma imkanına sahip oluyor. Bu sırada dilinizi de seçebiliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir