Kategoriler
Mobil

Google Pixel 6 Pro ve Pixel 5 kamera özellikleri karşılaştırıldı! Hangisi daha iyi?

Google tarafından geçtiğimiz ay itibariyle tanıtımı yapılan Pixel 6 serisinde yeni işlemci ile kamera performansının arttırıldığı ifade edildi. Tanıtımda yer alan iddialı sözler, telefonların piyasaya sunulmasının ardından kameralara odaklanılmasına neden oldu. Yapılan yeni testler ise gerçekten Google Pixel 6 Pro modelindeki kamera performansının iyi olup olmadığını ortaya çıkardı.

Google Pixel 6 Pro ve Pixel 5 kameraları karşı karşıya!

İki cihazdaki ana kamera, çok gerçekçi renkler, mükemmel pozlama ve sabit beyaz dengesi sunuyor. Pixel 6 Pro’da daha geniş görüş açı desteğinin yanı sıra, renk doygunluğu, pozlama ve beyaz dengesinde çok ince farklılıklar var. Karşılaştırmalı pozlarda Pixel 6 Pro’nun daha parlak kareler sunması dikkat çekiyor. Ancak gün ışığı alan ortamlarda, iki Pixel telefonu birbirinden ayırmak oldukça zor. Pixel 6 ile yapılan fotoğraf çekimlerinde biraz daha fazla doygunluk görünüyor. Pixel 5 ise ara sıra sıcak ve beyaz dengesinde hatalar vermesiyle testlerde dikkat çekti.

İşte testlerde iki farklı model ile yapılan çekimlerden örnekler;

Google Pixel 5 – Gece modu
Google Pixel 6 Pro – Gece modu
Google Pixel 5 – Geniş açı
Google Pixel 6 Pro – Geniş açı
Google Pixel 5 – 7x zoomlu doğa çekimi
Google Pixel 6 Pro – 10x zoom ile manzara fotoğrafı
Google Pixel 5 – Porte çekimi
Google Pixel 6 Pro – Porte çekimi

İşte Google Pixel 6 Pro ve Pixel 5 kamera testinde sonuç

Android Authority tarafından yapılan kapsamlı testlerde, iki modelde de tüm kamera özellikleriyle karşı karşıya getirildi. Uzmanlar tarafından yapılan son değerlendirmelerde ise Pixel 6 Pro modelinin özellikle uzun menzilli ve düşük ışıklı fotoğrafçılık söz konusu olduğunda Pixel 5’e karşı ciddi bir üstünlük elde ettiği belirtildi. Ancak gün ışığı, ultra geniş ve hatta portre fotoğraflarında iki model arasında küçük detayları fark etmek oldukça zor. Kâğıt üzerinde oldukça anlamlı bazı donanım farklılıklarına rağmen, Pixel 5 hala rekabetçi ayrıntılarıyla rekabeti zorlaştırıyor. İki model arasında kameraya göre seçim yapmak isteyenler ise yakınlaştırmalı çekimler yapmayı ve gece çekim yapmak istiyorsa mutlaka Pixel 6 modelini tercih etmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir